17.9.2011 otevřeno: 1489 x

Liga mistrů: Veselí podlehlo Byasenu pětibrankovým rozdílem

České šampionky z Veselí podlehly dnes večer ve Skopje svému norskému soupeři a zítra tak budou bojovat proti Elda Prestigo o postup do druhé fáze Poháru vítězů poháru.

Zdroj: Jiří Nováček, mluvčí HC Bitterm Veselí n. M.

Liga mistryň házenkářek, sobotní výsledky 2

Veselí nad Moravou - Byasen (Nor.) 22:27 (14:13)

V druhém sobotním zápase turnaje 2. předkola Ligy mistryň v makedonském Skopje prohrály české šampionky Britterm Veselí nad Moravou s norským Byasenem. V nedělním utkání se tak střetnou o přímý postup do druhé fáze PVP se španělskou Eldou Prestigio, Byasen se utká o vstup do play off  LM se Skopjí.

Moravanky odehrály s norskými šampionkami, v jejichž dresu nastoupilo několik olympijských vítězek, vynikající a po většímu času naprosto vyrovnané utkání. Od 5. minuty se musely obejít navíc bez zraněné kanonýrky Drotárové, která si podvrtla kotník. Veselanky přesto většinu první půle vedly o dvě až tři branky a zaskočené Norky si musely brát time.

Po změně stran šly favoritky do vedení, Veselí se přesto drželo neustále ve hře. Ještě sedm minut před koncem prohrávaly Moravanky 20:22. Závěr však vyšel lépe hráčkám ze Skandinávie, český celek hrál totiž čtyři  minuty v kuse v oslabení. V posledních minutách pak již nechal trenér Peter Sabadka okusit výjimečnou atmosféru Ligy mistrů i hráčkám z lavičky. "Prohráli jsme se ctí," řekl kouč.

Hráčky z Moravy se v neděli utkají se španělsku Eldou Prestigio o přímý postup do druhé fáze PVP, vízězné Norky se střetnou s domácím Metalurgem Skopje o postup do play off Ligy mistrů, kde hrají nejlepší světové kluby.

Sobotní zápasy: HK Britterm Veselí nad Moravou - Byasen (Nor.) 22:27 (14:13), Metalurg Skopje (Mak.) - Prestigio Elda 27:22 (14:9).

Veselí nad Moravou: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 3,  Drotárová 2, Tomečková 3, Chmelařová 1, Fleková 4, Kočí 2, Súkenníková 6, Nevařilová, Jandásková, Kratochvílová 1, Vinklárková.

Byasen: Rundbratenová, Pedersenová - Ytterengová, Nostvoldová 6, Andenaesová 3, Tomacová, Smistadová, Alstadová 9, Svestadová 1, Molidová 1, Toumiová 1, Zámorská-Fialová 3, Herremová 1.

Sedmimetrové hody: 6/3:6/6. Vyloučení: 7:2. Diváci: 300. Rozhodčí: Brehmerová, Skowroneková (oba Pol.)