18.9.2011 otevřeno: 1378 x

Házenkářky Veselí nad Moravou prohrály v Lize mistryň se Španělkami brankou dvě sekundy před koncem

Po včerejší porážce od Byasenu bojovaly dnes Veselanky o postup do soutěže Poháru vítězů poháru. V dnešním souboji se Španělskou Eldou však svým soupeřkám podlehly nejtěsnějším rozdílem.

Zdroj: Jiří Nováček, mluvčí HC Bitterm Veselí n. M.

V prvním nedělním utkání turnaje 2. předkola Ligy mistryň ve Skopje prohrály české šampionky z HK Britterm Veselí nad Moravou se španělskými mistryněmi Eldou Prestigio brankou dvě vteřiny před koncem utkání 20:21. Po vyhrané půli ztratily Moravanky zápas především v úseku mezi 36. a 41. minutou, kdy dostaly pět branek za sebou a ani jednu během té doby nevstřelily.

HK Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Prestigio Elda (Šp.) 20:21 (12:8)

Veselí odehrálo se španělskými mistryněmi vyrovnaný zápas - rozhodující branku dostaly dvě sekundy před koncem zápasu. Moravanky rozehrály proti favoritkám zápas skvěle, diktovaly tempo a poločas vyhrály o čtyři branky. Zlom ale přišel po přestávce, kdy Španělky mezi 36. a 41. minutou otočily skóre z 14:11 na 14:16. Krátce poté dostaly navíc během čtyř minut červené karty obranářka Tomečková za faul zezadu a klíčová spojka Fleková za tři dvouminutová vyloučení. Veselanky se přesto nevzdaly, sedm minut před koncem se dostaly znovu do vedení 19:18. V infarktovém závěru však Španělky dokázaly brankou dvě sekundy před koncem české mistryně porazit.

"Odehráli jsme se španělskými mistryněmi naprosto vyrovnaný zápas a byli jen kousek od výhry. Duely Ligy mistrů byly pro hráčky i celý klub obrovskou školou a myslím, že jsme české házené ostudu na nejvyšší možné úrovni neudělali," řekl trenér Veselí Peter Sabadka.

Navzdory těsnému výsledku, o kterém se českým házenkářkám před odjezdem do Makedonie ani nezdálo, přetrvávalo v celém týmu Moravanek bezprostředně po utkání obrovské zklamání. "Každá prohra o gól bolí, o to více na takové významné akci," řekl Sabadka. "Obrovskou škodou je, že jsme nedokázali podat výkon jako v předcházejícím náročném střetnutí s Byasenem," posteskl si. Vyzdvihl přesto brankářku Lenku Černou, která pokračovala v nadprůměrném výkonu, což však ale na vítězství nad Eldou Prestigio samo o sobě nestačilo. "Uzavřeli jsme účinkování v Lize mistrů, věříme ale, že zkušenosti zúročíme v dalším účinkování v pohárech  a také v interlize," dodal kouč.

Výsledek utkání stanovil, že české šampionky budou nyní hrát ve druhém kole PVP proto makedonskému Prilepu, jejich přemožitelky ze Španělska pak postupují přímo do třetího kola PVP.

Veselí nad Moravou: Černá, Zvoničová, Benedíková - Rajnohová 6, Drotárová 3, Chmelařová 2, Fleková 3, Kočí 1, Súkenníková 4, Nevařilová 2, Tomečková, Kratochvílová, Jandásková, Vinklárková.

Elda Prestigio: Sanchezová, Triguerosová -Espinolaová 1, Sanchezová , Saidová 6, Garciaová 2 ,Fariaová 3, Francesová 2, Berenguelová 3, Cembranosová 2, Seguraová 1, Lopezová ,Gabaldonová 1.

Sedmimetrové hody 2/1-11/5. Vyloučení 6:3 (ČK Tomečková - přímá za faul zezadu, Fleková za třetí vyloučení). Rozhodčí: Bounouara, Sami (Fra.)  Diváci: 100.