1.10.2011 otevřeno: 1176 x

Překvapení kola: Most podlehl v Jindřichově Hradci

Po reprezentační přestávce dnes proběhla další dvě utkání čtvrtého kola nejvyšší ženské soutěže. O velké překvapení se v něm postaraly Jihočešky, které čtyřbrankovým rozdílem porazily silný Most. Naopak pozici favorita v pohodě ubránily před týmem Sence Šalanky.

WHIL – 4. kolo

Jindřichův Hradec – Most 26:22 (12:11)

Po přestávce v minulém kole vstoupily domácí hráčky do těžkého utkání se silným soupeřem motivované, a když Bezpalcová hned v první minutě zlikvidovala střelecký pokus Crhové, bylo jasné, že proti této brankářce to budou mít dnes Severočešky těžké. Po celou první půlku utkání šlapaly Hradečanky soupeřkám na paty a i přes drobné chyby nenechaly domácí hostky vytvořit si bezpečný náskok. Do šaten odcházely dokonce s psychologickou výhodou jednobrankového náskoku. Rozhodující vedení si hráčky Jindřichova Hradce začaly budovat přibližně v polovině druhého poločasu. Skvělá Bezpalcová, nepřesné střely Mostu a využívání chyb hostujících hráček domácími – a rázem to bylo ve 46. minutě 20:14. Tento náskok se už Mostu podařilo jen korigovat. Za bojovný výkon si domácí vysloužily první interligové body.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Krupicová 9/6, Bubeníková 5, Zbožínková 5

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 5, Martinková 4, Kylarová 4/4

Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/4, vyloučení: 6 - 2, rozhodčí: Vostatek, Brůna, diváků: 240

Senec - Šaľa 15:25 (5:15)

Šala byla před vstupem do tohoto zápasu jasným favoritem a tyto předpoklady dokázala i naplnit. Rozhodující náskok si hráčky hostujícího družstva vytvořily už v průběhu prvního poločasu. V druhém poločase se herně zlepšily i hráčky domácí, ale náskok hostek byl už rozhodně dostačující a jasné vítězství už Šalanky uhlídaly.

Nejlepší střelkyně Sence: Koníková 7, Kupkovičová 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Weibelová 8, Veselková 4

Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/3, vyloučení: 8 - 9, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 150