2.10.2011 otevřeno: 916 x

Písek v Challenge Cupu: Mostar podlehl o deset, Jihočešky mají postup na dosah

I ve druhém zápasu turnaje Challenge Cupu v bosenském Mostaru dokázaly hráčky Písku zvítězit. Opět desetibrankovým rozdílem přemohly domácí soupeřky a vítězství v turnaji a postup do dalšího kola Evropského poháru tak mají na dosah.

Zdroj: oficiální stránky klubu

Challenge Cup – 2. kolo: ŽRK ZRINJSKI MOSTAR - SOKOL PÍSEK 22:32 (9:16)

Oproti včerejšímu soupeři z Běloruska nebyl domácí celek rozhodně lehkým soupeřem, hrál na 2 pivoty a ve svých řadách měl 185 cm vysokou levou spojku Ivanu Mlakičovou, která v předchozím zápase zneškodnila polský klub Kielce. Trenér Slavík však písecké hráčky kvalitně na utkání připravil a jeho svěřenkyně se mu odvděčily dobrým přístupem k utkání a takticky zodpovědným výkonem. Domácí hráčky vydržely s našimi hráčkami držet krok pouze prvních deset minut, v 10. minutě dokonce jedinkrát v utkání vedly 5:4. Písecké házenkářky však velmi brzy přetočily vedení ve svůj prospěch a jejich náskok neustále narůstal. Již ve 24. minutě byl rozdíl skóre o sedm branek 7:14 a i přes usilovnou snahu se domácím nepodařilo náskok snížit. Do šaten se šlo za stavu 9:16, což byl sice slibný náskok, ale všichni měli na paměti včerejší duel, v kterém si v druhé půli dokázaly písecké hráčky zápas velmi zkomplikovat.

Tentokrát však házenkářky Písku neponechaly nic náhodě a do druhé půle vstoupily ještě lépe než do první. Dva rychlé úniky Veroniky Malé hrající dnes životní zápas znamenaly náskok již o devět branek. Střelecké pokusy hráček Mostaru velmi často končily na výborně chytající Elišce Brožové v písecké brance. Nejblíže se hráčky z Bosny a Herzegoviny přiblížily našim házenkářkám v 45. minutě, kdy zkorigovaly na rozdíl pěti branek 18:23. Odpovědí byla série třech branek Lucie Vyhnalové, která byla dnes střelecky při chuti. Výborně se prezentovala i Zuzana Keslerová, která svým dravým stylem hry vybojovala několik sedmiček pro písecké hráčky. V 56. minutě to byla právě ona, která poslala brankou z úniku Písek do vedení o deset branek 19:29 a minutu před koncem byl rozdíl dokonce i o jedenáct branek. V závěrečných sekundách utkání korigovaly hráčky Mostaru na konečných 22:32.

V utkání se střelecky prosadil větší počet písecký hráček, než bývá obvyklé, jelikož když se protihráčky zaměřily na hlídání hlavních opor Písku, ukázaly i ostatní hráčky své herní kvality. Zvláště se blýskla mladá teprve sedmnáctiletá písecká odchovankyně Veronika Malá. Nejen že dokázala osobní obranou odbránit největší hráčku Mostaru Mlakičovou, ale svým vynikajícím pohybem a čtením hry dokonce i zaznamenala nejvíce branek z píseckých hráček v utkání! Poslala tak z Mostaru jasnou zprávu do Evropy, že po Luzumové, Borovské a Stellnerové se v Písku zrodil nový velký talent České házené.

Hráčky Písku v turnaji ještě neprohrály, mají impozantní skóre 71:51, ale ani to ještě nemusí stačit na vítězství v turnaji a postup do dalšího kola Evropského poháru. Polský klub KSS Kielce si po včerejším zaváhání poradil dnes snadno s běloruským HC Druts Belinichi 32:21 (15:13) a pokud by zítra dokázal porazit naše hráčky o více jak 6 branek, mohl by sny o postupu ještě překazit. Písecké házenkářky však nechtějí připustit žádné kalkulace a jdou do posledního utkání s odhodláním stvrdit vítězstvím svůj postup do dalšího kola Evropského poháru!

Utkání proti polskému KSS Kielce začíná v 17:00 a bude jej řídit dvojice rozhodčích Marija Ilieva a Silvana Karbeska z Makedonie.

Branky Písku: Malá 7, Vyhnalová 6/1, Luzumová 6/2, Borovská 3, Stellnerová 3, Keslerová 2, Vrabcová 2, Janoušková 2, Sozet 1

Sedmičky: 2/2 : 4/3 Vyloučení: 7:1 ŽK: 3:2 Diváci: 500