2.10.2011 otevřeno: 1316 x

Hvězdné družstvo Poruby nezářilo

S lehkostí a nadšením dnes hrály házenkářky Zlína proti svým favorizovaným soupeřkám z Poruby. Ty vyprovodily po šedesáti minutách z domácí palubovky s vysokou sedmnáctibrankovou porážkou.

WHIL - 4. kolo

Zlín – Poruba 38:21 (18:12)

Klíčem k úspěchu domácích Zlíňanek v dnešním utkání byla podstatně lepší střelecká úspěšnost. Skóre sice otevřela jedna z největších posil Poruby Tóthová, bylo to však nadlouho naposledy, kdy promluvila do střeleckých statistik zápasu. Pod palbou Růčkové, Budayové a Poznarové nestíhaly Ostravanky ani odpovídat, a tak to v 10. minutě bylo už 10:3. Ve zbytku poločasu se pak pokoušela zachraňovat situaci především Dubajová s Hrbkovou, avšak i přestávkové skóre hovořilo jasně ve prospěch domácího celku. Ve druhé půli už pak hostující hráčky jen sledovaly brankový nárůst na straně Zlína. Střeleckou chuť neztrácela Poznarová s Růčkovou a přidala se k nim ještě Štěrbová. Třetí čtvrtinu utkání prohrály Ostravanky stejně jako první desetiminutovku opět 3:10. Z domácích hráček naopak čišela lehkost a nadšení a sebevědomě pálily proti brance hostek. Žádná z porubských opor se po zbytek zápasu nedokázala dostat do tempa, síť strážená zlínskou Vyhlídalovou jakoby pro ně byla začarovaná. Za obrovského aplausu domácích tribun se ukazatel skóre zastavil za stavu 38:21.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 10/2, Růčková 8, Štěrbová 5, Brzósková 5

Nejlepší střelkyně Poruby: Mrózková 5, Dubajová 5/3, Tóthová 3, Carbolová 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 320