3.10.2011 otevřeno: 881 x

Písecké házenkářky postoupily do dalšího kola Challenge Cupu

Ani v posledním utkání turnaje Evropského poháru Challenge Cup písecké házenkářky jejich soupeř, polský klub KSS Kielce, nepřekonal. Jihočešky si s Polkami poradily 32:27 a z Mostaru se vrací bez porážky. A co je důležitější, s cenným postupem do dalšího kola.

Zdroj: oficiální stránky klubu

Challenge Cup: KSS KIELCE – SOKOL PÍSEK  32:37 (17:20)

Protivník z Polska potrápil naše hráčky na turnaji nejvíce ze všech tří soupeřů. Polská liga je v Evropě mnohem více respektovaná soutěž než česko-slovenská Interliga, a proto se nedalo očekávat, že by písecké hráčky vyprovodily protihráčky podobným způsobem, jako předchozí dva týmy na turnaji. Začátek zápasu však tomu ale nejprve nasvědčoval, hráčky Písku hrající v dobré pohodě se velmi rychle ujaly vedení 0:3 a už v 7. minutě měli dokonce luxusní pětibrankový náskok 1:6. Jak po zápase řekl trenér Jan Slavík, jednalo se o začátek snů. Pak ale Polky zabraly a podařilo se jim postupně náskok snižovat až v 19. minutě byl stav dokonce nerozhodný 12:12. Následně se zápas proměnil v drama, v němž si ale písecké hráčky držely jedno až čtyřbrankové vedení. Polky těžily z velice rychlého přechodu do protiútoku po obdržené brance.

Své hlavní trumfy ale teprve až v posledním zápase odkryly písecké hráčky. Jestliže v předchozích zápasech se dařilo proměňovat všem hráčkám, v zápase s Kielcemi se ukázalo osvědčené písecké trio Luzumová, Stellnerová a Borovská. Zvláště spolupráce prvních dvou jmenovaných vedla v první půli k řadě branek. Poločas skončil výsledkem 17:20 a po nástupu do druhé půle se opět hráčky z Polska dotáhly sérií tří branek na nerozhodný výsledek. Pak ale naplno ukázala svou sílu Iveta Luzumová, která je v současnosti právem považovaná za jednu z nejlepších středních spojek v České Republice. Sérií tří branek zařídila opět tříbrankové vedení pro písecké házenkářky a ve svém excelentním představení pokračovala i v následujících minutách, v utkání vstřelila dohromady 13 branek! Další hráčkou v píseckém dresu, která měla proti Polkám svůj den, byla brankářka Lenka Vařečková. V rozhodujících momentech utkání zavřela bránu a svými 18 úspěšnými zákroky výrazně  napomohla k vítězství. Polky byly ve hře do 50. minuty utkání, kdy se dostaly na dostřel jedné branky 28:29. Pak ale písecké hráčky ukázaly, že mají dobře natrénováno a v poslední desetiminutovce svého soupeře přeběhaly. Když ve 28. minutě vedl Písek 29:37, začala skupinka fanoušků, která dorazila za družstvem do Mostaru bouřlivě oslavovat postup. Polky již jen v závěru zkorigovaly výsledek na konečných 32:37.

Písecké hráčky na turnaji neztratily ani bod, výborně reprezentovali českou házenou i město Písek a po nádherných výkonech postoupily zaslouženě do dalšího kola Evropského poháru Challenge Cup. V něm na ně čeká na začátku listopadu rakouský celek SSV Dornbirn Schoren. O přesných termínech utkáních Vás budeme včas informovat.

Branky Písku :  Luzumová 13, Borovská 6, Stellnerová 4, Malá 4, Vrabcová 3, Janoušková 3, Dvořáková 1, Keslerová 1, Sozet 1, Vyhnalová 1

Sedmičky: 5/3 : 3/2 Vyloučení: 3:3 ŽK: 2:2 Diváci: 100

Pro úplnost dodejme, že v posledním utkání turnaje zvítězil překvapivě běloruský klub HC Druts Belinichi nad domácím celkem ŽRK Zrinjski Mostar 23:17 (11:6).

Konečná tabulka turnaje: 1. Sokol Písek 6 b. (postup), 2. KSS Kielce 2, 3. ŽRK Zrunjki Mostar 2, 4. HC Druts Belinichi 2.