5.10.2011 otevřeno: 1138 x

V repríze finále zopakovalo vítězství Veselí

Kvůli účasti Michalovců a Veselí v evropských pohárech se dnes dvěma zápasy dohrávalo 4. kolo nejvyšší ženské soutěže a z bodů se radovaly jak Panenky, tak Michalovce. Veselanky si poradily se Slavií devítibrankovým rozdílem.

WHIL - 4. kolo - dohrávka

Partizánské – Michalovce 21:23 (9:11)

První poločas v Partizánském sice skončil dvoubrankovým náskokem hostujících hráček z Michalovců, hra probíhající na palubovce však byla maximálně vyrovnaná. Brankářky na obou stranách předvedly řadu skvělých zákroků, i když práci Školkové usnadňovaly občas i samy střelkyně Iuventy, když řada jejich střel končila mimo tyče nebo na konstrukci domácí branky. I v druhém poločase sledovali diváci dynamickou a rychlou házenou vysoké kvality. V poslední čtvrtině zápasu však dvoubrankové vedení na svou stranu definitivně přetáhly Michalovečanky. Devadesát vteřin před koncem ještě zdramatizovala závěr souboje Šateková, když po chybě Michalovců snížila na 21:22, konečný výsledek však v poslední chvíli pojistila a za stavu 21:23 uzavřela Wollingerová.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 8/5, Michnová 4, Blažeková 3, Minarčíková 3

Nejlepší střelkyně Michalovce: Tobiášová 6/1, Polláková 3, Hollá 3, Bačíková 3, Wollingerová 3

Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/1, vyloučení: 1 - 4, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 300

Souboj dvou nejlepších střelkyň utkání v Veselí Jačkové s Rajnohovou.

Foto Jaroslav Kolísek

Veselí n. M. – Slavie 31:23 (13:13)

V repríze loňského boje o titul se dnes dařilo od prvních minut lépe Veselí. Slávistka Mouleová sice otevřela skóre zápasu, od 7. do 20. minuty však stále vedlo dvou až čtyřbrankovým náskokem družstvo Panenek. Na začátku poslední desetiminutovky první půle se o vyrovnání postarala talentovaná Jačková a ve 26. minutě se Pražanky, v jejichž dresu dnes chyběla zkušená střelkyně Černá, dokonce dostaly do vedení 13:11. Veselanky však do poločasu vyrovnaly. Už deset minut po přestávce držely domácí hráčky otěže utkání pevně v rukou. Vedly 20:13 a Slávistky se marně snažily brzdit jejich rychlé útoky. Pět minut před koncem dělilo už oba soupeře deset branek a omlazený kádr hostů tak potvrdil předpoklad, že proti zkušenému moravskému celku se bude prosazovat zatím jen těžce. Závěrečné skóre ukazovalo osmibrankový rozdíl 31:23.

Nejlepší střelkyně Veselí: Rajnohová 9/3, Drotárová 6, Chmelařová 6

Nejlepší střelkyně Slavie: Jačková 7, Jonášová 5/5, Burdová 3, Pokorná 3

Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/5, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

Druhá nejlepší střelkyně v dresu Panenek Chmelařová nastřílela do slávistické sítě šest branek.