8.10.2011 otevřeno: 1241 x

Rozjeté Zlíňanky na Michalovce nestačily

Čtyři utkání pátého kola má za sebou WHIL. Oba slovenští nováčci v něm utrpěli na palubovkách českých celků vysoké porážky a zůstávají tak na dně tabulky stále bez jediného bodu, naopak velmi dramatickou házenou viděli diváci v Michalovcích a v Šale.

WHIL - 5. kolo

Most – Nitra-Sereď 36:27 (17:11)

Mostečanka Schererová měla dneska svůj den. Z prvních šesti branek Mostu jich do sítě Nitry vstřelila hned pět a hráčky hostů si s ní v obraně nevěděly rady. Zároveň však hostky nedovolily svým soupeřkám vzdálit se víc než na dvoubrankový rozdíl a první dvacetiminutovka tak byla velmi vyrovnaná. Dvě minuty pře koncem poločasu už ale Beňušková zvyšovala na rozdíl pěti branek 15:10 a do poločasu už hráčky Nitry neskórovaly. Další půle pak byla jednoznačnou záležitostí. Ve 45. minutě byl stav skóre 29:19 a Most dokázal, že slovenský nováček bude muset pro podobné souboje s českou špičkou nasbírat ještě hodně zkušeností. Ačkoliv se o korekci skóre hostky s čele s Vargovou, autorkou deseti branek, snažily, ze severu Čech se vrací s devítibrankovou porážkou.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 9, Schererová 6, Beňušková 6

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 10, Sýkorová 5, Kisová 5

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/5, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 850

Mostečanky si vychutnaly vítězství před naplněnou halou.

Foto Zdeněk Koza

Olomouc – Senec 35:15 (18:8)

I druhý slovenský nováček odjíždí z Česka, respektive Moravy poražen a to vysokým dvacetibrankovým rozdílem. Ještě v prvních patnácti minutách držely hráčky hostů s Hanačkami krok, když ztrácely maximálně dvě branky. Jen prvních pět minut ale odehrála jedna z klíčových hráček Sence Anna Neštická, potom musela být se zraněním odvezena do nemocnice. Za posledních deset první půle minut však dokázaly Senečanky skórovat jen jedinkrát a tak o poločase prohrávaly už o deset branek. Ještě v úvodu druhé třicetiminutovky se hostující hráčky držely na nohou, poslední čtvrtina už ale byla exhibicí domácích hráček, které vyprovodily Slovenky z Hané poraženy rozdílem třídy.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Ždánska 5, Štefanová 5

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 4/2,Koníková 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Simu, Samek, diváků: 150

Michalovce – Zlín 26:24 (16:9)

Jednoznačně se vyvíjející utkání se po prvním poločase změnilo v drama. V prvních deseti minutách udržovaly minimální vedení na své straně Zlíňanky. V závěru první třicetiminutovky už narůstalo vedení Michalovců a to až na přestávkových 16:9, když marně útočící Moravanky přiváděla k šílenství výborně chytající Kudročová. Zdánlivě rozhodnuté utkání však zdramatizovala střelecká nemohoucnost domácích hráček v období mezi 41. a 52. minutou. V dresu Zlíňanek se naopak dařilo tradičním oporám, Poznarové se Štěrbovou. Pět minut před koncem utkání dělila soupeře jediná branka. Se štěstím se však nakonec z vítězství v tomto nesmírně atraktivním utkání radovaly domácí hráčky.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Gerič 5/2, Bakhyrieva 4, Szöllösiová 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8/1, Štěrbová 6, Růčková 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 800

Šala – Partizánské 23:24 (14:11)

Jediným celkem, který v dnešních zápasech nejvyšší ženské soutěže neudržel body doma je Šala. Ta podlehla Partizánskému jednobrankovým rozdílem. Přitom první poločas vyhrála o tři branky a s výjimkou prvních pěti minut celou první půli vedla. O svůj náskok ale přišly Šalanky ve 37. minutě, kdy Michnová v dresu hostů vyrovnala na 14:14. Přesto až do posledních pěti minut stále musely dotahovat hráčky Partizánského. Ty převrátily skóre na svou stranu až v poslední minutě, kdy oba celky nervózní z dramatické koncovky velmi často chybovaly. Nervy na uzdě ale nejlépe udržela Košíková se Školkovou, když druhá jmenovaná v posledních vteřinách zabránila domácím svými zákroky v zisku alespoň jednoho zaslouženého bodu.

Nejlepší střelkyně Šaly: Weuíbelová 6, Veselková 4/1, Bahýlová 3

Nejlepší střelkyně Partizánského: Košíková 9/1, Blažeková 3, Michnová 3

Sedmimetrové hody: 3/1 – 2/1, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Karlrubík, Struhár, diváků: 500