9.10.2011 otevřeno: 1205 x

Poruba si spravila chuť vítězstvím nad Slavií

Souboj Poruby a Slavie byl dalším z utkání pátého kola a čtvrté porážky v řadě se v něm dočkaly trápící se Pražanky. Poslední zápas 5. kola mezi Veselím a Jindřichovým Hradcem bude dohráno 2. listopadu.

WHIL – 5. kolo

Poruba – Slavia 39:33 (21:20)

K dohrávce 5. kola přijela do Poruby Slavia. Po nevýrazném výkonu ve Zlíně si domácí chtěly spravit chuť, ale Slavia není nejjednodušším soupeřem, i když se jí letos nedaří podle představ. První poločas se hrál skoro bez obran a vysoký počet vstřelených branek za první třicetiminutovku tomu odpovídá. V závěru první půle si těsný jednobrankový náskok vybudovaly domácí, v jejichž dresu se dnes střelecky konečně dařilo výborné Tóthové. Své těsné vedení navýšily Ostravanky ve druhém poločase. K závěrečnému šestibrankovému rozdílu přispěla vedle Tóthové ještě další Slovenka Dubajová, ačkoliv zkušená Černá s Jonášovou jim silně vzdorovaly. Tři stovky diváků viděly tak dnes v Ostravě dvaasedmdesát branek a vítězství svých favoritek.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tothová 11/2, Dubajová 7/1, Hrbková 6

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 11, Jonášová 6/1, Romanczinová 5

Sedmimetrovéd hody: 3/3 – 1/1, vyloučení 1 – 1, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300