12.10.2011 otevřeno: 1945 x

V 6. kole se zrodily dvě remízy a vysoké vítězství Poruby

Kvůli účasti slovenské reprezentace na předolympijském turnaji v Londýně se dnes sehrálo 6. kolo WHIL. Až překvapivě vysokým rozdílem si poradily Porubanky s hráčkami Michalovců, naopak Zlín neudržel doma body v souboji se Šalou. Povinné vítězství vezou naopak domů z Nitry Veselanky.

WHIL - 6. kolo

Zlín – Šala 25:28 (13:14)

Ani na další slovenský celek nestačily Zlíňankám síly. O víkendu statečně bojovaly v Michalovcích, dnes hostily doma Šalu. První poločas byl doslova jako na houpačce, která se však častěji houpala na jednu stranu a to tu slovenskou. Šalankám se dařilo odskakovat soupeřkám na jedno až dvoubrankový rozdíl, domácí však zásluhou tradičních opor Štěrbové, Poznarové a Růčkové zvládaly pravidelně vyrovnávat skóre. Průběhu poločasu tak odpovídalo i přestávkové skóre. Podobný průběh jako první třicetiminutovka mělo i prvních patnáct minut druhé půle. Ve 43. minutě dokázaly hráčky Zlína využít oslabení soupeřek a odskočily na 21:19. Zkušený celek hostů ale dokázal zkoncentrovat síly k závěrečnému útoku a deset minut před koncem přetáhl vedení definitivně na svou stranu. Především Videčanová se tak v závěru postarala o konečný tříbrankový rozdíl, když domácím nepomohla korigovat ani famózní střelba Poznarové, autorky třinácti branek.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 13/2, Štěrbová 6, Růčková 3

Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 7, Veselková 6/3, Bahýlová 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/3, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 350

Slavia – Jindřichův Hradec 26:24 (14:8)

Slavia vybojovala druhé vítězství v sezóně. Od střetnutí proti loni nejméně úspěšnému celku se ani nic jiného neočekávalo, o to překvapivější bylo, jak těžce o něj musely Pražanky v závěru zabojovat. Po prvním poločasu to vypadalo na jasnou záležitost. Jihočešky dokázaly držet krok jen do 12. minuty a stavu 3:3, potom si začaly budovat Slávistky solidní poločasový šestibrankový náskok 14:8. Stejně suverénní dokázaly být domácí i v začátku druhé půle a Hradečankám nepomáhala ani osobní obrana na kanonýrku Černou, neboť ji zvládly zastoupit ostatní střelkyně. Výpadek Slavie mezi 48. a 54. minutou pak málem stál domácí hráčky body. Hostky korigovaly z 17:23 na 22:24 a jen vyloučení Matouškové asi překazilo Jihočeškám možnou cestu za překvapením kola.

Nejlepší střelkyně Slavie: Romanszinová 8, Pekařová 5, Raková 4

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 6/1, Bubeníková 4, Matoušková 4

Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1, vyloučení: 2 – 5 (přímá ČK Markesová), rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 80

Písek – Most 24:24 (10:11)

Drama od začátku do konce dnes viděla písecká obloukovka. Dva čeští účastníci Challenge Cupu zde změřili své síly a do poslední minuty nebylo o vítězi rozhodnuto. V prvním poločase si jen Most dokázal v 17. minutě vypracovat tříbrankové vedení 7:4. Jinak se domácí stále dokázali držet v těsném jedno až dvoubrankovém závěsu. V úvodu druhé půle tahaly za kratší konec pro změnu Severočešky, když ve 42. minutě vedly domácí 17:15. O osm minut později už ale bylo vyrovnáno a schylovalo se k dramatu. V 54. minutě už se domácí fanoušci povzbuzeni tříbrankovým vedením svých favoritek chystali k oslavám, sedmička Kylarové a dobře mířící Crhová jim to však nepřály. Závěrečné nepřesnosti v nervózní poslední minutě pak rozhodly o tom, že body se dnes v Písku dělily rovným dílem.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 7, Janoušková 5, Stellnerová 4

Nejlepší střelkyně Mostu: Beňušková 10, Shererová 5, Crhová 4

Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1, vyloučení: 0 - 0, rozhodčí: Novák, Hanák, diváků: 240

Hráčky Písku bojovaly o vítězství s takovou bojovností, že vedení Mostu muselo po utkání málem objednávat nové dresy.

Foto Zdeněk Koza

Poruba - Michalovce 33:21 (15:13)

Diváci v Porubě dnes viděli velice vyrovnaný první poločas, ve kterém většinu času mírně vedly hráčky slovenského týmu. Tříbrankové vedení si Michalovečanky vybudovaly ve 13. minutě, o deset minut později už ale bylo vyrovnáno. Domácím pak vyšel nástup na palubovku po návratu ze šaten. Ve 36. minutě vedly už pětibrankovým rozdílem 18:13 a na palubovce si konkurovaly dvě Alžběty – Polláková s Tóthovou. Slovenky už v závěru ale jakoby neměly dostatek fyzických ani morálních sil, aby zkusily utkání zdramatizovat. V útoku jim chyběla přesnost a postupně začaly působit až bezradným dojmem. Chrenková s Tóthovou pak dovedly své družstvo v tomto nejočekávanějším utkání kola k překvapivě vysokému vítězství 33:21.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 12/5, Chrenková 6, Selucká 5

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 5/1, Bachyrievová 4/3, Polláková 3

Sedmimetrové hody: 7/5 - 5/4, vyloučení: 4 - 5, rozhodčí: Králiček, Letev, diváků: 350

Ažběta Tóthová zatížila konto Michalovců skvělými dvanácti brankami.

Foto Petr Kotala

Partizánské – Olomouc 23:23 (10:10)

Dlouho to v Partizánském vypadalo, že zvítězí hostující hráčky z Olomouce. Po deseti minutách vedly 5:2, o přestávce ale bylo skóre vyrovnané. Hrálo se s obrovským nasazením a ve druhé půli si Hanačky vybudovaly až pětibrankový náskok (20. minuta 19:14). Domácí branku totiž přesně ostřelovaly Růžičková s Fabíkovou, na druhé straně jim ale střelecky přesvědčivě vzdorovala Michnová a závěr zdánlivě rozhodnutého utkání se tak změnil v drama. V posledních dvou minutách totiž snížily Michnová s Kankulovou na rozdíl jediné branky a v závěrečné vteřině udržela nervy na uzdě Janšáková a ze sedmimetrového hodu vyrovnala.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 8/1, Košíková 6/1, H. Janšáková 3/2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 9/2, Kelarová 5, Fabíková 2

Sedmimetrové hody: 10/5 - 2/2, vyloučení: 0 - 3, rozhodčí: Novák, Zubo, diváků: 350

Nitra-Sereď – Veselí n. M. 22:35 (9:22)

V tomto utkání bylo vítězství Veselí snad nejočekávanějším výsledkem kola. Domácí hráčky nezachytily úvod střetnutí. Byly nervózní a toho dokázaly zkušené soupeřky, které opět předvedly kvalitní výkon, dobře využít. Své vedení zvyšovaly po celý zápas až na konečný třináctibrankový rozdíl, přičemž nejvíc vidět byla Chmelařová s Rajnohovou, kterým se pokoušely vzdorovat Vargová s Bizikovou. Svůj náskok Veselanky ve druhém poločase udržely a dočkaly se tak zaslouženého vítězství.

Nejlepší střelkyně Nitry: Vargová 7/3, Biziková 6, Šimáková 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 8, Rajnohová 6/2

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: 6 - 3, rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 150

Selucká v dresu Poruby nejen ostřelovala branku soupeřek, ale také intenzivně bránila.