30.10.2011 otevřeno: 1858 x

Most deklasoval Senec, Slavia podlehla vysoko v Michalovcích

Vysokými rozdíly skončila utkání 7. kola WHIL. Most porazil Senečanky o dvaadvacet branek, Veselí Písek o devět, Michalovce Slavii o jedenáct. Bod vybojovala v Jindřichově Hradci Nitra.

WHIL - 7. kolo

Most – Senec 41:19 (18:10)

Slovenský nováček si utkání ne severu Čech doslova protrpěl. V 10. minutě prohrávaly Slovenky 2:5, o deset minut později už 5:14. Především Martínková se Schererovou byly neomylné a Senec tápal jak v obraně, tak v útoku. Pak si ale domácí vybraly slabou chvilku – Martínková i Beňušková netrefovaly branku Senečanek, několikrát domácí chybovaly v rozehrávce. Ani toho však hostující hráčky nevyužily k ničemu víc, než ke korekci na šestibrankovou ztrátu. Ve 41. minutě prohrával Senec už 12:29. Nejvíce se na deklasování slovenského nováčka podílela Crhová s Kylarovou a Martínkovou. V dresu Sence se vzmohla na to, aby vzdorovala pouze Kodajová, autorka osmi branek. V závěru přidala ale ještě Vysloužilová s Kylarovou čtyřicátý a jednačtyřicátý gól a Slovenky se vracely domů s propastnou více než dvacetibrankovou porážkou.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 9, Crhová 8, Kylarová 6
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 8, Štetáková 3, Tučnovičová 2, Kupkovičová 2, Marčeková 2
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 825

Karin Schererová zatížila konto Sence pěti brankami.

Foto Zdeněk Koza

Veselí n. M. – Písek 31:22 (13:13)

Ve stejnou dobu jako utkání mezi Mostem a Sencem se na Moravě hrál mnohem vyrovnanější duel, v němž změřily své síly Panenky z Veselí a Jihočešky z Písku. V první třicetiminutovce dělily oba soupeře nejvíce tři branky a to v 11. minutě za stavu 5:2. Po zbytek poločasu se maximálně jednobrankové vedení přelévalo ze strany na stranu. V druhé půli ale bylo vše jinak. Ve 47. minutě si domácí hráčky sérií osmi branek v řadě vytvořily definitivní náskok, který rozhodl o vítězství v utkání (52. minuta 28:20). Podílely se na tom největší měrou Súkenníková s Flekovou. Luzumová s Keslerovou v závěru pouze korigovaly.

Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 11/7, Súkenníková 5
Nejlepší střelkyně Písku: I. Luzumová 5/4, Stellnerová 5, Keslerová 4, Vyhnalová 4/1
Sedmimetrové hody: 7/7 - 6/5, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 350

Michalovce – Slavia 38:27 (21:11)

Souboj mezi národními finalisty a suverény loňského ročníku se ani v nejmenším nepodobal jejich vzájemnému měření sil z uplynulé sezóny. Domácí hráčky od začátku dominovaly a už na konci prvního poločasu měly desetibrankový náskok. Dařilo se především Tobiášové s Bachyrievovou, na jejich palebnou sílu nestačila ani reprezentační hrdinka Černá doplněná mladičkou Jačkovou. Ve druhém poločase pokračovala Iuventa v kvalitním výkonu a jejich náskok byl postupem času tak dostačující, že domácí trenér mohl dát prostor téměř celé lavičce. Pět minut před koncem domácí vedly ještě patnáctibrankovým rozdílem (36:21), bojovným výkonem v posledních minutách ale dokázaly Slávistky přece jen korigovat na závěrečný jedenáctibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Michalovce: Tobiašová 8, Bachyrevová 6/1, Wollingerová 5
Nejlepší střelkyně Slavia: K. Černá 7, Jačková 6, Raková 3, Knedlíková po 3
Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0, vyloučení: 1 - 2, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 900

Michalovečankám se dařilo překonávat omlazenou obranu Slávistek.

FotoŠtefan Madaras

Olomouc – Zlín 23:28 (7:14)

První poločas moravského derby byl velmi vyrovnaný, postupně ale začaly přebírat otěže utkání hostující hráčky. Zlíňanky dominovaly především v obranné činnosti a získané míče dokázaly proměňovat v rychlých útocích. Od 6. minuty vedly minimálně dvoubrankovým rozdílem, ve 27. minutě byl rozdíl ve skóre už devítibrankový (5:14). Druhý poločas byl ale vyrovnanější. Ve 40. minutě sice hráčky Zlína vedly 20:10, dál už jejich vedení nenarůstalo. Hanačky, mezi nimiž dominovala Růžičková, sice dokázaly korigovat, blíže než na sedmibrankovou vzdálenost se ale svým soupeřkám přiblížit nedokázaly. Z poměrně jednoznačného vítězství se tak radovaly hostky ze Zlína.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 9/3, Huráňová 4/1
Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 8, Poznarová 8/5
Sedmimetrové hody: 6/4 - 5/5, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 400

Jindřichův Hradec – Nitra-Sereď 33:33 (18:13)

Druhý slovenský nováček pořídil v Čechách lépe, než jeho spolubojovník ze Sence. Ve vyrovnaném utkání urvaly hráčky Nitry cenný bod. První poločas se zlomil v posledních pěti minutách, kdy domácí proměnily šňůru pěti branek a do šaten tak odcházely za stavu 18:13. V druhém poločase se ale hráčky hostů dokázaly pozvednout. Ještě ve 45. minutě prohrávaly Nitranky pětibrankovým rozdílem 21:26. Rozhodla poslední pětiminutovka, kterou hostky vyhrály 7:2. Největší zásluhu na tom měla Vargová se Sýkorovou, které tak pomohly svému týmu k zisku druhého interligového bodu.

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 7, Bubeníková 6, Krupicová 6/3
Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Vargová 8, Bíziková 6, Königová 5, Tulipánová 5
Sedmimetrové hody: 5/4 - 3/3, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 300

Šala – Poruba 24:21 (13:10)

Druhé porážky v sezóně se dočkala Poruba. Utrpěla ji na horké půdě druhého nejsilnějšího slovenského celku, v Šale. Zápas měl vysokou úroveň a hrála se pohledná házená. Domácí hráčky se ujaly vedení hned ve 20. minutě, kdy byl stav 9:7. V první půli se v dresu domácích dařilo prosazovat sice jen Bérešové s Veselkovou, i jejich produktivita byla však ve spojení s dobrou domácí obranou proti Porubankám dostatečná pro poločasový tříbrankový náskok. Vybudovaný náskok si pak i přes ostřelování své sítě kanonýrkou Tóthovou a Dubajovou dokázaly udržovat až do závěrečného hvizdu. V posledních deseti minutách dokázaly sice ještě Porubanky korigovat na dvoubrankový rozdíl, body si však přece jen ze Slovenska nedovezly.

Nejlepší střelkyně Šaly: Bérešová 6, Porubská 4, Veselková 4/2
Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 7/2, Dubajová 6, Chrenková 5
Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/4, vyloučení: 6 - 5, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 500