2.11.2011 otevřeno: 935 x

V repríze slovenského finále opět zvítězily Michalovce

Dvě utkání z rozdílných kol se dnes sehrávala na Moravě a na východním Slovensku. V dohrávce 5. kola získaly povinné vítězství hráčky Veselí, v repríze finálového souboje nejlepších slovenských celků potvrdily finálový výsledek uplynulé sezóny Michalovce.

WHIL – 5. kolo, dohrávka

Veselí n. M. – Jindřichův Hradec 31:20 (13:12)

Jen jednobrankový náskok si do druhého poločasu odnášely úřadující mistryně v duelu s outsiderem české části soutěže, Jindřichovým Hradcem. Hradečanky sice vedly během první třicetiminutovky jen jedinkrát a to ve 4. minutě za stavu 2:1, držet krok se soupeřkami však zvládaly až do konce první pětiminutovky druhé půle. Přispívaly k tomu především střely Zbožínkové a Kohoutové a proměněné sedmimetrové hody z ruky Krupicové. Na konci první desetiminutovky popřestávkového poločasu už se ale brankostroj Veselí roztočil naplno. Úsek utkání mezi 37. a 54. minutou vyhrály Panenky 12:3, hostující tým přestal stíhat. Na výkonu Jihočešek se pravděpodobně projevila i nedostatečná šíře kádru, který do Veselí ve středeční podvečer zavítal – v zápise Hradce figurovalo pouhých devět hráček. Veselí tak proti papírově slabšímu soupeři nezaváhalo a připsalo si povinné dva body.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 7, Chmelařová 5, Drotárová 4

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 7/5, Zbožínková a Kohoutová po 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 350

WHIL – 9. kolo, předehrávka

Michalovce – Šala 32:27 (16:11)

V měření sil mezi dvěma aktuálně nejlepšími slovenskými celky potvrdily Michalovečanky svou dominanci ve slovenské házené. Hráčky Michalovců rozhodly utkání prakticky už v posledních pěti minutách první půle, kdy Söllösiová s Bakhyrievovou poslaly svůj celek do čtyřbrankového vedení. To už se Šalankám nepodařilo do konce zápasu umazat, naopak zkušené Michlovečanky dokázaly svůj náskok ještě o gól až dva navýšit. Ve 41. minutě tak vedly šestibrankovým rozdílem 21:15. Hostující hráčky se sice v závěru vzepjaly k výkonu, jímž chtěly ještě poslední minuty zápasu zdramatizovat a v 53. minutě korigovaly dokonce na nadějný tříbrankový rozdíl, poslední momenty utkání už ale zase patřily domácím hvězdám z Michalovců, konkrétně Horňákové, která dvěma brankami uzavřela skóre na stavu 32:27.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 6, Wollingerová 5, Geričová 5/1, Bachirievová 5/3

Nejlepší střelkyně Šaly: Veselková 6/1, Czaníková 5/2, Bahylová 4

Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 1100