5.11.2011 otevřeno: 1092 x

Vystoupení Písku v Challenge Cupu se změnilo v exhibici

Ve třetím kole Challenge Cupu přejely hráčky Písku soupeřky z Rakouska suverénně 32:11. Utkání se změnilo v exhibicí domácích hráček už v prvních minutách a poměrně snadno tak Písečanky získaly cenné pohárové vítězství. Postup do osmifinále by jim tak neměl uniknout.

Challenge Cup - 3. kolo

Písek - SSV Dornbirn Schoren 32:11 (16:3)

Písečanky nechtěly podcenit hratelného rakouského soupeře, a tak vlétly do utkání s obrovskou vervou. Skvěle pálily Luzumová, Borovská, Stellnerová i Janoušková a v patnácté minutě vedly domácí obdivuhodných 10:0. A náskok Písku mohl být ještě vyšší, nebýt dobrých zákroků brankářky Dornbirnu Szabové. Hostující hráčky se nedokázaly vůbec prosadit. Obrana Jihočešek byla neprostupná a i těžce vybojované příležitosti dokázaly Rakušanky zahodit nepřesnou střelbou. První půle skončila třináctibrankovou propastí mezi oběma celky, za třicet minut hry dokázaly hráčky Schorenu skórovat jen třikrát. I v začátku druhého poločasu vedení domácích narůstalo, i přes to, že hra hostujícího celku se zlepšila a hráčky z Rakouska byly schopny skórovat častěji. Ve 40. minutě prohrávaly hráčky hostujícího celku už 5:20. Diváci mohli sledovat přehlídku nádherných házenkářských akcí a skvělých úniků v podání Písku a bezradnost Rakušanek. Korunu nepodařenému výkonu Dorbinu dodala ještě neproměněná sedmička v podání Bischofové v poslední minutě zápasu.