5.11.2011 otevřeno: 1132 x

Košíková s Michnovou přestřílely Most

Jen jediný zápas WHIL byl na programu dnes odpoledne kvůli účasti Písku, Veselí a Michalovců v evropských pohárech. Dnes tak můžete věnovat pozornost mírně překvapivému výsledku z Partizánského.

WHIL - 8. kolo

Partizánské – Most 23:19 (16:8)

Před utkáním měli oba soupeři na svém kontě shodně sedm bodů, o to překvapivější bylo, jak jednoznačně si Slovenky s Mostem poradily. V 10. minutě vedly hráčky domácího celku 5:1, o což se postarala především Košíková s Michnovou a mostecký trenér Kuťka si vyžádal oddechový čas. Ve 13. minutě Martínková snižovala na 3:5, během pěti minut ale měly domácí hráčky suverénní vedení zpátky a dále ho navyšovaly. Tři minuty před přestávkou prohrávaly Severočešky už o sedm branek 7:14. Ani ve druhém poločase se nedařilo Mostečankám korigovat. Příčinou neúspěchu byla v mnoha případech nepřesná střelba – hostující hráčky nesčetně krát nastřelily brankovou konstrukci. Ve 45. minutě stále ještě dělilo soupeře šest branek (20:14). Dlouhých šest minut pak čekali diváci na další gólovou akci, když dobré výkony předváděly v brance na jedné straně Školková, druhé Machová. V posledních minutách se ale přece jen podařilo Mostečankám snížit a závěrečný čtyřbrankový rozdíl je přijatelnější než sedmibranková ztráta, se kterou  se potýkaly po většinu utkání. Od 55. minuty se domácí hráčky už neprosadily a tak Schererová, Martínková a Crhová upravily na konečných 23:19.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 9/2, Košíková 7, Blažeková 3

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 6/2, Martínková 5, Kylarová 3/2

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4, vyloučení: 5 (ČK Zajačková) - 5, rozhodčí: Gabriš, Macko, diváků: 350