6.11.2011 otevřeno: 1938 x

Slavia rozstřílela Nitru

Branková smršť se v Praze snesla na rozkoukávající se Slovenky z Nitry. Ty odjížděly domů s porážkou o čtrnáct branek a jednoznačně si se svým soupeřem poradila i Poruba. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL - 8. kolo

Slavia – Nitra-Sereď 39:25 (25:12)

V první půli sledovali diváci v Praze střelecké představení domácích hráček. Za poločas nastřílely Slávistky pětadvacet branek, což někdy nenastřílí házenkářky v jiných utkáních ani za celou hrací dobu. Poprvé a naposledy vedly hráčky Nitry ve 3. minutě za stavu 2:1, pak už se roztočil brankostroj Slavie a nebyl k zastavení. V 15. minutě vedly Pražanky 12:6 a o poločase měly na svém kontě rovněž více než dvakrát tolik úspěšných brankových střel než soupeřky. První poločas utkání tak rozhodl o vítězi. Ve druhém poločase se hostující celek zlepšil a popřestávková třicetiminutovka byla velmi vyrovnaná. Slavistky ji dokonce vyhrály jen o jedinou branku. Obrovský náskok z prvního poločasu však byl natolik dostatečný, že hráčky Slavie mohly utkání dohrát prakticky v tréninkovém tempu.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 9, Jonášová 6, Jačková 6

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Vargová 10/1, Sýkorová 6, Lenčešová 4

Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 100

Slavistky při národní hymně.

Poruba – Olomouc 36:27 (16:12)

Lépe vstoupily do dnešního utkání Hanačky, které v 10. minutě vedly 4:1. Jako první se v domácím dresu vzpamatovala Dubajová a zahájila tak vítězné tažení domácí Poruby. Čtyřmi brankami v řadě domácí otočily skóre na 5:4 a od té doby už nepustily hostující hráčky do vedení. Ještě ve 20. minutě bylo skóre shodných 9:9, potom už musely hráčky Olomouce stále dotahovat náskok Ostravanek a dvě minuty před přestávkou prohrávaly už šestibrankovým rozdílem. V úvodu druhé půle Olomoučanky korigovaly na čtyři branky, Chrenková, Tóthová a Selucká ale pak několika rychlými brankami skóre opět navýšily. V 52. minutě ještě dělilo soupeře přijatelných šest branek, kanonáda v poslední desetiminutovce ale nakonec poslala hráčky Olomouce domů s devítibrankovou porážkou.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 7, Tóthová 7/3, Dubajová 5

Nejlepší střelkyně Olomouce: Ružičková 6/4, Kelarová 5, Fabíková 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 400