9.11.2011 otevřeno: 1259 x

Účastníci evropských pohárů potvrdili své kvality v interligových utkáních

Kvůli odvetě Veselí ve třetím kole PVP proti polskému Lubinu předehrával moravský celek své utkání 9. kola WHIL proti Partizánskému ve středu večer. Písek pro změnu ve stejný čas dohrával své utkání 8. kola.

WHIL – 8. kolo, dohrávka

Písek – Jindřichův Hradec 37:23 (17:10)

Podobně jednoznačně jako o víkendu s rakouským soupeřem v Challenge Cupu si poradil Písek ve středu večer i se soupeřkami z Hradce. První poločas vyhrály domácí hráčky 17:10. Znát byla především šíře kádru, kdy v zápisu na straně Hradce figurovalo pouze deset hráček. V 15. minutě vedl Písek už 8:4 a do přestávky jeho náskok narostl ve 25. minutě až na devět branek (17:8). Ve druhém poločase pak bylo jasné, že není v silách hostujícího celku utkání zdramatizovat. Ve 38. minutě prohrávaly Jindřichohradečanky už o deset branek (22:12). Řada střel hostujících hráček navíc ztroskotávala na výborné Vařečkové střežící píseckou síť a tak Písečanky Borovská, Luzumová, Keslerová a Brabcová mohly v klidu pracovat na navyšování svého už tak velmi vysokého náskoku i během poslední čtvrtiny zápasu. V 50. minutě vedly domácí o třináct, pět minut před koncem o patnáct branek. Skóre utkání se nakonec zastavilo na stavu 37:23.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 6, I. Luzumová 6/1, Keslerová 5, Vrabcová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 9/5, Bubeníková 8

Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/5, vyloučení: 3 - 5, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků:  262

Fotogalerie zde.

Iveta Luzumová nastřílela Hradci šest branek, s tvrdou obranou soupeřek si poradila.

WHIL – 9. kolo, předehrávka

Veselí n. M. – Partizánské 25:21 (13:10)

Slovenky sehrály proti úřadujícím českým mistryním poměrně vyrovnané utkání, většinu hrací doby však držely vedení na své straně domácí Panenky. Hráčky Partizánského se vedení ujaly krátce v úvodu první půle (13. minuta 3:5), Chmelařová s Tomečkovou však v zápětí šňůrou tří branek skóre otočily. Až do poločasu si pak domácí hráčky udržovaly i zásluhou výborně chytající Černé přibližně dvoubrankové vedení, které před odchodem do šaten navýšily na poločasových 13:10. Vstup do druhého poločasu Partizánské nezachytilo a tak ve 33. minutě svítilo na ukazateli 16:10. Hostující hráčky se ale dokázaly vrátit do hry a držely se až do 50. minuty ve dvoubrankovém závěsu za domácími. Ve 21. minutě sedmimetrový hod ve prospěch hostů a oslabení Veselí přineslo snížení na jednobrankový rozdíl (21:20) a schylovalo se k napínavé koncovce. Dvě rychlé branky Veselanek ve 25. minutě však byly opět impulsem k roztočení domácího brankostroje. Fakt, že Partizánské dokázalo překonat Černou v domácí brance do konce zápasu již jen jedinkrát, znamenal nakonec vítězství Veselí 25:21.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7/3, Rajnohová 4, Tomečkvá 3, Chmelařová 3

Nejlepší střelkyně Partízánského: Michnová 9/5, Blažeková 6, Košíková 2

Sedmimetrové hody: 5/3 - 7/5, vyloučení: 3:2 (ČK Minarčíková), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300

Iveta Luzumová v souboji se Zuzanou Kohoutovou.