12.11.2011 otevřeno: 1668 x

Senec má první body, Michalovce padly na Hané

9. kolo bylo plné překvapení. Zlíňanky překonaly Most, Michalovce nestačily na Olomouc, Senec dosáhl na první body. Veze si je z jihu Čech.

WHIL – 9. kolo

Most – Zlín 27:32 (14:16)

Do severočeského „černého nebe“ zavítal Zlín a k mírnému překvapení to byl právě moravský celek, na jehož straně svítilo o poločasu vyšší číslo. Vedení začaly Zlíňanky budovat přibližně ve 13. minutě, silně jim však vzdorovala Müllnerová v domácí brance. V dresu hostujícího celku přesto často skórovaly především Růčková s Budayovou a od 20. minuty byl rozdíl ve skóre tři branky ve prospěch Zlína (9:12). Tři minuty před přestávkou reprezentantka Martínková v dresu Andělů vyrovnala na 13:13, do šaten si však odnášel náskok dvou gólů Zlín. Zlíňanky pak dokázaly k vítěznému konci dovézt i druhou půli zápasu. Dederlová v brance Moravanek podporovala svůj celek úspěšnými zákroky a ve 41. minutě pak navyšovala Štěrbová na rozdíl pěti branek 22:17. Ani Machová v brance Mostu pak nedokázala zabránit tomu, aby hostující hráčky navýšily své vedení deset minut před koncem už na devět branek (19:28). Domácím hráčkám už nezbylo víc sil, než na korekci na konečný pětibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 6, Ryšánková, P. Beňušková 5, Schererová po 5

Nejlepší střelkyně Zlína: Budayová 7, Růčková 8, Poznarová 5

Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: : 1 - 2, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 850

Denisa Kylarová proměnila proti Zlínu dva sedmimetrové hody.

Foto Zdeněk Koza

Olomouc - Michalovce 37:29 (20:11)

Hanačky připravily pro házenkářské fanoušky překvapení kola. Po dvou prohrách jednoznačně překonaly slovenského mistra z Michalovců. Iuventa se musela obejít bez dvou opor, brankářky Kudročové a spojky Pollákové, univerzálku Wollingerovou trápilo zranění kotníku, šanci proto dostaly dorostenky. Olomoučanky nastoupily do utkání s nesmírnou bojovností a odhodláním vybojovat co nejlepší výsledek a Východnárky tím zaskočily. Ještě ve 20. minutě bylo sice skóre vyrovnaných 10:9, na devíti vstřelených brankách se však hostující hráčky na dlouhých sedm minut zarazily, a když se probudily ve 24. minutě, svítilo na ukazateli už 16:9. Do poločasu Olomouc odcházela s nečekaně vysokým devítibrankovým náskokem. Tento rozdíl se Slovenkám nepodařilo zásadně snížit za celou dobu druhé půle. Ve 40. minutě dokonce narostla jejich ztráta na deset branek (26:16). Slovenky se tak po tomto kole překvapivě nevrátí na čelo interligové tabulky před celek Veselí, i přesto, že na úřadujícího mistra mají Michalovce náskok dvou utkání.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8, Ružičková 7/2, Kelarová 5, Dostálová po 5

Nejlepší střelkyně Michalovců: Rebičová 8/1, Horňáková 6, Hvostaľová 6, Bachirievová 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 245

Jindřichův Hradec - ŠKP Piccard Senec 25:26 (13:12)

V prvním poločase měly převahu domácí hráčky, v 19. minutě vedly čtyřbrankovým rozdílem 8:4 a ještě čtyři minuty před koncem držely náskok pěti branek. Do poločasu ale Senečanky korigovaly na 12:13 a utkání nabralo opačný směr. První čtvrtinu druhého poločasu vyhrály hostující hráčky poměrně jednoznačně 8:2 a pětibranková ztráta se zdála nad síly Jihočešek. Čtyři branky dělily oba celky i tři minut před koncem. Markesová s Bubeníkovou pak přiblížily svůj celek na jednobrankový dostřel k soupeřkám ze Sence, poslední krok, který by znamenal zisk alespoň jednoho bodu už ale Hradečanky udělat nedokázaly. Slovenky ze Sence se tak mohou radovat ze zisku první interligových bodů vůbec.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Krupicová 10/7, Bubeníková 5

Nejlepší střelkyně Sence: D. Kodajová 13/1, Štetáková 5, Kupkovičová 3

Sedmimetrové hody: 7/7 - 2/1, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Letev, Simu, diváků: 280

Šaľa - Slavia 29:25 (12:10)

Momentálně druhý nejlepší slovenský celek hostil Slavii a pro Pražanky byl tento soupeř velkým soustem. Prvních dvacet minut bylo po těžkopádném rozjezdu ze strany Slavie poměrně vyrovnaných, na slovenského soupeře ztrácely Slávistky jen dvě branky. Ve 26. minutě se ale Vidiečanová s Veselkovou postaraly o navýšení náskoku na šest branek 12:6. Do přestávky ještě hostující hráčky zabojovaly a korigovaly čtyřbrankovou sérií na 10:12, svůj den dnes ale neměly brankářky ani jednoho z celků. Ani ve druhém poločase se Šalankám nepodařilo výrazně odskočit soupeři, Slavia se stále držela v přibližně tříbrankovém dostřelu. Blíž se však ke svému soupeři ne a ne dostat, a tak přes veškerou snahu Romanczinové, Jačkové či Kutlvašrové skončilo utkání čtyřbrankovou porážkou Pražanek.

Nejlepší střelkyně Šaly: Veselková 11/2, Vidiečanová 6, Trochtová 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Romanczinová 5, Jačková 5, Raková 4, Kutlvašrová 4

Sedmimetrové hody: 2/2 - 1/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 500