12.11.2011 otevřeno: 1579 x

Písek v odvetě nadělil Rakušankám téměř padesát branek

PŘIDÁNA FOTOGALERIE. Ve 3. kole Challenge cupu porazily hráčky Písku své soupeřky z Dornbirnu Schoren ještě vyšším rozdílem, než minulý týden. Míří do osmifinále.

Challenge cup – 3. kolo

SSV Dornbirn Schoren – Písek 24:49 (10:23)

Písečanky nic nepodcenily a podobně jednoznačně jako na své domácí palubovce si poradily s rakouským celkem Dornbirnu Schoren i u něj doma. Po úvodní pětiminutovce vedly hráčky Písku 5:3, v 10. minutě 9:4 a po první čtvrtině zápasu 16:6. Čtyři stovky diváků tak opět sledovaly střelecký koncert českých hráček a trápení svých favoritek. Do poločasu navýšily Jihočešky své vedení na třináct branek 23:10. Ostřelování branky Dornbirnu pokračovalo i po návratu ze šaten a skóre Písku utěšeně narůstalo. Po patnácti minutách druhé půle vedly hostující hráčky už o dvacet branek! Předvedly se především kanonýrky Vrabcová, Janoušková, Luzumová a Stellnerová. Každá z nich si připsala minimálně osm branek. Při závěrečném hvizdu dělilo oba soupeře pětadvacet branek a Písek tak zaslouženě míří do osmifinále.

Nejlepší střelkyně Dornbirnu Schoren: Rosu 5, Lunardon 4, Lindner 4

Sestava a branky Písku: Vrabcová 8, Keslerová 3, Borovská 5, Lidová 1, Fialová 2, Brožová, Vyhnalová 1, Rusfelová, Luzumová 9, Janoušková 8, Vařečková, Stellnerová 8, Dvořáková 4

Sedmimetrové hody: 5/3 - 8/7, vyloučení: 6 - 4, rozhodčí: Prastalo, Todorovic (BIH), diváků: 400