12.11.2011 otevřeno: 1017 x

Veselí na Lubin nestačilo, v PVP končí

Hráčky Veselí nad Moravou sice porazily v odvetě 3. kola PVP Zaglebie Lubin 25:24, polský celek ale před týdnem doma vyhrál úvodní utkání jedenáctigólovým rozdílem. Proto se české mistryně se soutěží loučí.

Pohár vítězů poháru – 3. kolo

Veselí nad Moravou - Zaglebie Lubin 25:24 (11:14), první utkání 18:29, postupuje Lubin

Zkušený celek Lubinu nenechal Veselanky dlouho pomýšlet na dostatečně vysoké vítězství potřebné pro postup do dalšího kola. Polky se brzy ujaly vedení a do poločasu odcházely dokonce s náskokem 14:11. V druhé půli domácí hráčky využily toho, že soupeř s vidinou dostatečného náskoku polevil v aktivitě a začaly vyvíjet větší tlak. Veselanky šestibrankovou ztrátu (42. minuta 15:21) zlikvidovaly a ve 29. minutě vyrovnaly na 24:24. Na potřebný výsledek to však zdaleka nestačilo a tak mohly Panenky potěšit své věrné fanoušky alespoň psychologickou útěchou v podobě těsného vítězství, o které se postarala pátou brankou domácích v řadě Kočí, která tak uzavřela jak dnešní střetnutí, tak letošní účinkování Veselanek v evropských pohárech.

Nejlepší střelkyně Veselí: Kočí 7, Fleková 4, Rajnohová 3, Chmelařová 3, Súkenníková 3

Nejlepší střelkyně Lubinu: Obrusiewiczová 7, Byzdrová 5, Semeňjuková-Olchawská 4.

Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/2, vyloučení: 3:3, rozhodčí: Pechová, Vagvölgyiová (HUN), diváci: 400.