16.11.2011 otevřeno: 1330 x

V repríze pohárového finále zvítězilo Veselí

Dnes a zítra sehrává nejlepší osmička ženských celků utkání Českého poháru žen. Ve středečním podvečeru změřila síly Slavia s Veselím a postupu se radovaly Veselanky.

Český pohár žen

Slavia – Veselí n. M. 25:26 (12:13)

Veselí kráčí z utkání do utkání. Po těsném vítězství při svém posledním vystoupení proti polskému Lubinu si v repríze loňského pohárového finále poradily stejným jednobrankovým rozdílem i s Pražankami ze Slavie. V 17. minutě vedly Panenky o čtyři branky 9:5, do poločasu ale domácí Slávistky korigovaly na rozdíl jednoho gólu. V úvodu druhé půle Veselanky soupeřkám opět odskočily na 17:13, pětibranková šňůra v podání Slávistek však znamenala ve 43. minutě vyrovnaný stav 18:18. Střelecká přetahovaná pokračovala až do konce zápasu, kdy v 58. minutě měly šťastnější Moravanky na svém kontě dvoubrankové vedení 26:24 a celku Slávie se v poslední minutě podařilo pouze snížit na konečných 25:26.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 10/3, Kutlvašrová 8, Jedličková 2, Jonášová 2

Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 6, Fleková 5, Súkenníková 4, Tomečková 4

Sedmimetrové hody: 5/3 – 6/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 80

Souboj mezi Slavii a Veselím byl i střeleckým a obranným soubojem mezi Hanou Kutlvašrovou (Slavia) a Monikou Rajnohovou.

Role se obrátily, Kutlvašrová bráněná Rajnohovou.

A Hana Kutlvašrová se občas musela sbírat z palubovky. Ve střelecké statistice však byla se svými osmi brankami výrazně úspěšnější.