17.11.2011 otevřeno: 1683 x

Zlín s Porubou a Olomoucí míří do semifinále

Český pohár žen dnes poznal poslední semifinalisty. Most podlehl Zlínu, ovšem po urputném boji až v prodloužení, v podobně dramatickém souboji na jihu Čech porazila Poruba Písek. Posledním postupujícím celkem je po vítězství nad Jindřichovým Hradcem Olomouc.

Český pohár žen - čtvrfinále

Zlín – Most 36:35 (v prodloužení), po základní části 32:32 (17:16)

Duel mezi Zlínem a Mostem byl nesmírně vyrovnaným soubojem. Ani jeden z týmů se nedokázal svému soupeři utrhnout na více než dvě branky a vedení se pravidelně přelévalo z jedné strany na druhou. Zápas byl střeleckou přehlídkou kanonýrek Poznarové, Brzóskové, Crhové, Beňuškové a Schererové. Čtyři minuty před koncem vedly Zlíňanky o dvě branky 31:29, šňůrou tří rychlých branek ale Mostečanky skóre otočily a Brzósková vyrovnávala v posledních vteřinách na 32:32. První pětiminutovku prodloužení vyhrály hráčky Zlína 1:0, druhá pětiminutovka skončila 3:3, když ze sedmimetrového hodu zajistila vítězství Zlína v poslední chvíli Poznarová.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 8/3, Brzósková 7, Růčková 6, Šviráková 6

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 10/3, Beňušková 8, Schererová 7

Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 100

Písek – Poruba 31:32 (16:16)

Podobně jako střetnutí Zlína s Mostem i souboj dvou „P“ – Písku a Poruby – byl maximálně vyrovnaný. Nejvýraznější obrat utkání se odehrál mezi 12. a 17. minutou, kdy domácí hráčky otočily stav z 6:8 na 10:8, po většinu hrací doby se však oba týmy přetahovaly o minimální vedení. V úvodu druhé půle se ujaly vedení 19:16 domácí házenkářky, ve 41. minutě už ale tříbrankové vedení svítilo opět na straně Poruby. Dramatickou podívanou sledovali diváci až do posledních vteřin. Jednobrankové vedení přetékalo ze strany na stranu. V 56. minutě vedly domácí 31:30, ve stejné minutě vyrovnala ze sedmičky Tóthová a stejná hráčka se nakonec stala i porubskou hrdinkou a strůjkyní postupu do semifinále, protože v poslední minutě proměnila i druhý sedmimetrový hod a zajistila tak svému družstvu nejtěsnější možné vítězství.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10/4, Vrabcová 7/1, Keslerová 4, Lidová 4, Stellnerová 4

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 10/2, Tóthová 8/4, Rechotrisová 3, Dubaiová 3

Sedmimetrové hody: 6/5 – 7/7, vyloučení: 1 - 3, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 150

Jindřichův Hradec – Olomouc 18:25 (8:10)

Olomouc se do čtvrtého kola Českého poháru probojovala po více než dvacetibrankovém vítězství nad celkem Velkého Meziříčí, Jindřichův Hradec porazil v předcházejícím kole Střešovice. Dnes se interligoví soupeři střetli v pohárovém utkání a stejně jako ve 2. kole WHIL i tentokrát se z vítězství radovaly Hanačky. V prvním kole ještě dokázaly Hradečanky tažené Krupicovou úspěšně proměňující nařízené sedmimetrové hody držet se soupeřkami krok, druhý poločas už byl v režii Olomouce. Vedení Olomoučanek postupně narostlo ze dvou až na konečných sedm branek, a Olomouc tak bude vzdorovat Veselí, Porubě a Zlínu v semifinále.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 8/5, Bubeníková 3, Zbožínková 2, Kohoutová 2, Markesová 2

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 6/4, Gebre Selassie 3, Kubáčková 3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4, vyloučení: 6 – 6 (ČK Severová), rozhodčí: Nezbeda, Zelenka, diváků: 110