19.11.2011 otevřeno: 1393 x

Poruba drží domácí neporazitelnost

Dvě utkání 10. kola měla dnes večer na programu Interliga. Hanačky z Olomouce padly v Šale desetibrankovým rozdílem, dva body udržela doma i Poruba, která přehrála Anděly z Mostu.

WHIL - 10. kolo

Šala – Olomouc 32:22 (18:8)

Velmi jednoznačný průběh mělo utkání mezi Šalou a Olomoucí. Vyrovnaná byla jenom první desetiminutovka, která skončila za stavu 3:3. Přesto však stále dotahovaly Hanačky. Po těžkopádném rozjezdu se ale Slovenky zkoncentrovaly a o pět minut později prohrávaly hráčky Olomouce už 4:8. Šalankám dobře fungovala spolupráce Trochtová – Grantnerová, výborně zakončovala Czanik a to, co prošlo šalanskou obranou, vychytala Grandtnerová. Pět minut před koncem poločasu vedly domácí už o osm branek 14:6, o přestávce byl jejich náskok desetibrankový. Domácí hráčky úspěšně bránily olomouckou střeleckou oporu Fabíkovou a desetibrankový poločasový náskok udržovaly prakticky po celou druhou půli. Nejvýraznější korekce se Olomoučankám podařila ve 46. minutě, kdy to bylo o sedm 24:17, konečný výsledek však opět čítal desetibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 6, Bahýlová 5, Czanik 4, Pileková 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 4, Kelarová 4, Růžičková 4

Sedmimetrové hod: 1/1 – 2/1, vyloučení: 5 (ČK Czanik) - 3, rozhodčí: Dvorský, Sivák, diváků: 600

Porubská přispěla k vítězství Šaly třemi brankami.

Poruba – Most 36:28 (18:14)

Domácí házenkářky vedly o přestávce o čtyři branky a mohla za to z velké části nepřesnost v koncovce Mostu. Mírného dvoubrankového vedení se ujaly Porubanky v 8. minutě, v 15. minutě měly náskok už čtyř branek 9:5, když při střelecké chuti byla především Tóthová. Trenér Mostu sáhl po oddechovém čase, ani to však Severočeškám nepomohlo a o tři minuty později prohrávaly už 6:12. Ve 28.minutě snížily Mostecké na rozdíl dvou branek, ale pak bohužel pro ně nedokázaly dvakrát z jasné šance skorovat.. V druhém poločase už si Ostravanky pohlídaly domácí neporazitelnost. Přestože se Mostečanky dokázaly několikrát přiblížit na rozdíl jediné branky (42. minuta 23:22), na střelecké výkony Tóthové či Hrbkové jeho kanonýrky dnes neměly. Tři minuty před koncem vedly domácí už pohodlně o devět branek (35:26)

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 9, Chrenková 8, Hrbková 5

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 7, P. Beňušková 6, Martínková po 6

Sedmimetrové hod: 4/3 - 4/2, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350