20.11.2011 otevřeno: 1593 x

V moravském derby mistryně padly

V 10. kole WHIL se dočkaly Senečanky druhého vítězství v soutěži. Poradily si s nováčkem z Nitry. Slavia naopak nestačila na Písek, Jindřichohradečanky podlehly o osm branek Partizánskému. Regionální derby mezi Zlínem a Veselím skončilo porážkou mistryň.

WHIL – 10. kolo

Partizánské – Jindřichův Hradec 26:18 (10:7)

Lépe vstoupily do utkání domácí hráčky, které v 8. minutě vedly nad soupeřkami z jižních Čech 4:1. Pak se podařilo hráčkám Hradce dotáhnout na rozdíl jediné branky 5:6, do poločasu však jejich ztráta opět narostla na tři góly. Největší měrou se na tom podílela kvalitně mířící Košíková, v brance Jihočešek však domácím střelkyním vzdorovala dobře chytající Bezpalcová. Celý zápas byl spíše soubojem obran a utkání mělo velmi bojovný charakter. Po změně stran hráčky Partizánského začaly působit ještě aktivněji a hlavně ostrostřelkyně Michnová plnila hradeckou síť. Ve 43. minutě vedly domácí už 18:10, o pět minut později byl rozdíl už desetibrankový. Nakonec se skóre zastavilo za stavu 26:18.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 12/3, Košíková 6, S. Blažeková 4

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Bubeníková 8, Kohoutová 5, Krupicová 3/3

Sedmimetrové hod: 4/3 - 5/5, vyloučení: 4 (přímá ČK Šateková) – 6, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 350

Zlín – Veselí n. M. 27:21 (14:12)

Regionální derby mezi Zlíňankami a Panenkami z Veselí mělo zajímavý průběh. Zlín v posledních utkáních kráčí od vítězství k vítězství, že však porazí úřadujícího mistra o šest branek, to asi čekal málokdo. Vedení se ujaly domácí hráčky ve 13. minutě, kdy byl stav 6:3 a přibližně tříbrankový náskok si domácí udržovaly prakticky po celý poločas. Na rozdíl dvou branek panující o poločase korigovaly ve 30. minutě Súkenníková s Nevařilovou. Svůj den měla dnes Poznarová, která dokázala překonat brankářku Veselí hned čtrnáctkrát! K jejím střelám pak přispěly svou troškou do mlýna ještě Štěrbová s Růčkovou. Přes jejich střeleckou chuť však ještě deset minut před koncem byl stav vyrovnaný 20:20. Od 50. minuty už ale hráčky Veselí dokázaly skórovat jen jednou, zatím co Zlíňanky zakončily ještě sedmkrát. Díky zvládnuté koncovce utkání se tak Zlín raduje z cenného skalpu momentálně vedoucího českého celku.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 13/6, Štěrbová 4, Růčková 3, Brzósková 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 4/2, Nevařilová 4m Rajnohová 4

Sedmimetrové hod: 6/6 – 5/4, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Novotný, Samek, diváků: 350

Slavia – Písek 30:34 (15:19)

První půle utkání Slavie proti Písku nabídla velmi útočně laděnou házenou. Písek se mohl spolehnout na hru spojek, kde domácí obranu nejvíce zlobily Luzumová s Vyhnalovou. Slavia naopak hodně využívala křídelní prostory, protože ze spojek se kromě Černé nikdo výrazněji prosadit nedokázal. Přes veškerou snahu domácích však narůstalo skóre rychleji na straně Jihočešek a ty si tak do kabin odnášely čtyřbrankový náskok. Ten si hráčky Písku udržovaly i ve druhém poločase. Rozstřílela se sice Kutlvašrová a Slávistky v jistých momentech měly šanci zápas zdramatizovat. Například ve 48. minutě se tak domácí přiblížily soupeřkám na rozdíl dvou branek 24:26. Písečanky se však domácího nástupu nezalekly a dovedly utkání ke čtyřbrankovému vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 9/3, Černá 8, Knedlíková 4

Nejlepší střelkyně Písku: Vrabcová 9, Luzumová 9/1, Vyhnalová 7

Sedmimetrové hod: 5/4 - 1/1, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 120

Senec – Nitra-Sereď 29:23 (15:12)

Souboj slovenských nováčků prozatím se krčících na dně interligové tabulky dnes přinesl body do Sence. Domácí hráčky si do poločasu dokázaly vytvořit tříbrankový náskok. Ten nejenže ve druhém poločase udržely, ale dokázaly jej navýšit až na konečné šestibrankové vítězství. Největší střelecký podíl na tom měla Štetáková s Kupovičovou, v dresu Nitry vynikla Tulipánová.

Nejlepší střelkyně Sence: Štetáková 6, Kupkovičová 5, Koníková 4

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Tulipánová 5, Ivanová 3, Vargová po 3

Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/3, vyloučení: 5 -10 (ČK: Falková - Vargová, Sýkorová, Víziková), rozhodčí: Gábriš, Macko, diváků: 300