3.12.2011 otevřeno: 1636 x

Porubanky rozstřílely Jindřichův Hradec

Souboj mistryň vidělo tisíc diváků v Chemkostav aréně a domů odcházeli zklamaní. Veselanky si totiž s hráčkami Michalovců poradily jednoznačně a to o deset branek. Ještě vyšší porážku nadělily Porubanky Hradci, Most padl v Šale. PŘIDÁNA FOTOGALERIE z MICHALOVCŮ.

WHIL – 12. kolo

Michalovce – Veselí n. M 23:33 (10:16)

V září dokázalo Veselí porazit Michalovečanky v Chemkoaréně při kvalifikačním turnaji Ligy mistryň a dnes dokázalo, že toto vítězství nebylo rozhodně náhodné. Prvních osm minut sice tahaly za delší konec domácí hráčky, ve 23. minutě už ale Panenky vedly o pět branek 11:6, v poločase o šest. Se vstupem do druhé půle rychle vedení hostujícího celku narostlo na devět gólů 20:11 (36. minuta). Trefovat se dařilo především Tomečkové se Súkenníkovou, na druhé straně jim nejvýrazněji vzdorovala Bakhyrieva. Domácí rozhodně Veselankám nedávaly nic zadarmo, střelecká produktivita hostujících házenkářek však byla dostatečná na to, aby dovedly utkání k jednoznačnému desetibrankovému vítězství.

Fotogalerie z utkání zde.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Bakhyrieva 5/3, Szöllösiová 4, Tobiášová 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 8/5, Súkenníková 6, Drotárová 4, Fleková 4

Sedmimetrové hody: 4/3 – 7/5, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 1100

Opora Fleková dnes nastřílela v Michalovcích čtyři branky.

Foto Štefan Madaras

Šaľa - Most 23:17 (14:9)

Domácí se rychle ujaly vedení o čtyři branky (6:2), do 20. minuty ale Mostečanky, především zásluhou dobře mířící Ryšánkové, vyrovnaly na 7:7. Potom hráčky druhého nejlepšího celku interligy zpřesnily koncovku a začaly si budovat náskok, který do poločasu narostl na pět branek. Ve druhém poločase domácí své vedení ještě navýšily, mezi 41. a 45. minutou však Mostečanky korigovaly na 15:19. Na víc nestačily. Poslední čtvrtina utkání se jim nevyvedla a po šňůře čtyř branek Šalanek tažených Veselkovou, na které dokázala zareagovat jen Mrkvičková s Ryšánkovou, odjíždí zpět na sever Čech s porážkou 17:23.

Nejlepší střelkyně Šala: Veselková 7/2, I. Bahylová 4, Bérešová 3

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 7/2, Ryšánková 5, Tomášková 3

Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2, vyloučení: 5 - 3, rozhodčí: Černý, Vydra, diváků: 400

Poruba - Jindřichov Hradec 39:17 (21:8)

Poruba dnes nedala hráčkám Jindřichova Hradce vůbec šanci. Po relativně vyrovnaném úvodu (4:3 v 7. minutě) už na hřišti dominoval jen jeden celek a to byly domácí Porubanky. V 18. minutě vedly už 12:5 a jelikož Hradečanky dalších pět minut nebyly schopny zakončit, domácí plynule navyšovaly své vedení. Do poločasu Jihočešky proměnily pouhých osm branek, zatímco za zády Bezpalcové a Davidové, jež první jmenovanou v brance vystřídala, skončil míč jednadvacetkrát. Druhý poločas měl pak co do střelecké produktivity domácích prakticky exhibiční charakter. Hráčky hostí jakoby nestíhaly a vedení Poruby tak ještě narůstalo. Zastavilo se až na třicetidevíti brankách. Pověstnou čtyřicítku tak Hradečanky sice neinkasovaly, i tak je ale víc než dvacetibranková porážka tvrdá.

Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 7, Selucká 7, Dubajová 6

Nejlepší střelkyně Hradce: Kohoutová 4, Krupicová 4, Hořečková 3

Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 300

Katarina Dubajová dnes proti Hradci uspěla šestkrát.