4.12.2011 otevřeno: 1145 x

Dvě vysoké porážky slovenských nováčků

Utkání v Praze a Zlíně dnes měla jedno společné. Slovenští nováčci Nitra-Sereď a Senec v nich podlehli svým soupeřům vysokým rozdílem. Jediným slovenským celkem, který dnes zabodoval, tak je Partizánské. To deklasovalo Písek.

WHIL - 12. kolo

Partizánské – Písek 35:22 (19:11)

V souboji dvou „P“ bylo dnes úspěšnější to slovenské. Po absolutně vyrovnaných prvních dvaceti minutách přišel výpadek Jihočešek a do konce poločasu už dokázaly skórovat jen jedinkrát a to z ruky Vyhnalové. Naopak domácí hráčky nasypaly do sítě Písku ještě deset branek a o poločase tak vedly jednoznačně 19:11. Vedení Partizánského pak ještě narostlo v první půlce druhé třicetiminutovky, když ve 49. minutě zvyšovala Kankulová už na 31:17. Na úspěchu domácího celku se obrovskou měrou podílela brankářka Školková, která dnes pochytala značné množství střel, jež proti ní Písečanky vyslaly. Do konce utkání nedokázaly hráčky Písku nepříznivý stav výrazněji korigovat a na dlouhou cestu domů tak vyráží s porážkou o třináct branek.

Nejlepší střelkyně: Blažeková 7, Košíková 6/1, Michnová 4/1

Nejlepší střelkyně: Stellnerová 6, Vyhnalová 5/1, Luzumová 4/2

Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/3, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Karlubík, Struhár, diváků: 520

Slavia – Senec 43:32 (21:12)

Slávistky se konečně dočkaly vysokého vítězství. Za oběť jim padly hráčky Sence. Ty začaly výrazně ztrácet už v prvních minutách zápasu, kdy postupně prohrávaly 3:6, 4:11 a 6:12. Kodajová s Kupkovičovou byly jediné, kdo dokázal překonávat slávistickou obranu. Poločasové skóre bylo 21:12 a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Druhý poločas proto nabídl bezstarostnou házenou, které dominovaly ofenzívy. To, že se hrálo prakticky bez obran, dosvědčuje i fakt, že v utkání padlo 75 branek a do střelecké statistiky se především na straně domácích zapsaly téměř všechny hráčky na soupisce. Poslední domácí utkání v tomto kalendářním roce tak Slávistky zvládly a nadělily soupeři tvrdých třiačtyřicet branek.

Nejlepší střelkyně Slavie: Jedličková 10, Kutlvašrová 6, Kvasničková 6, Jonášová 6

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 13/2, Štetáková 7, Kupkovičová 7

Sedmimetrové hody: 4/3 - 3/3, vyloučení: 4:3, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 100

Zlín – Nitra-Sereď 38:19 (20:8)

Utkání ve Zlíně mělo zcela jednoznačný průběh. Domácím hráčkám stačilo hrát tzv. na půl plynu a právě toto bylo příčinou toho, že závěrečné skóre nebylo pro hostující celek ještě hrozivější. Po deseti minutách prohrávaly Nitranky 2:7 a do poločasu narostla jejich ztráta na bolavých dvanáct branek. Druhý poločas už byl jen přehlídkou domácích, které navíc podporovala v brance dobře chytající Dederlová. Fujasová, Tulipánová a Vargová byly se svými čtyřmi brankami největšími tahounkami družstva. Jejich střelecké možnosti však zdaleka nebyly dostačující proti palebné síle Zlíňanek, na jejich straně promluvily podobně jako na Slavii prakticky všechny hráčky. Do sítě hostujícího celku dnes totiž domácí nasázely přesně dvakrát tolik branek, jako hráčky Nitry.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6, Budayová 6, Salčáková 4, Štěrbová 4

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Vargová 4, Tulipánová 4, Fujasová 4

Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/0, vyloučení: 1 - 1, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 220