10.12.2011 otevřeno: 1803 x

Rozjetý zlínský vlak zastavili v Písku, šlágr kola dvakrát narušili výtržníci ze Šaly

Policejní manévry zažilo dnes v podvečer Veselí. Na opilé fanoušky Šaly, kteří dvakrát na dvacet minut přerušili utkání na palubovce Panenek, musela být přivolána speciální zásahová jednotka z Brna.

WHIL - 13. kolo

Písek – Zlín 39:29 (19:15)

Prvních patnáct minut v Písku bylo poměrně vyrovnaných. Zlíňanky sice musely po většinu této doby dotahovat náskok soupeřek, nenechaly si však hráčky Písku utéct dál než na vzdálenost dvou branek. V závěru poločasu se rozstřílela Borovská s Janouškovou a do šaten tak Jihočešky odcházely s náskokem čtyř branek. Hned po přestávce pak začaly domácí hráčky svůj náskok velmi zvolna ještě navyšovat. Poznarová ve zlínském dresu sice plnila síť soupeřek průběžně po celé utkání, jejích jedenáct branek však v konkurenci skvěle mířící Borovské, Luzumové či Vyhnalové nebylo dostatečnou palebnou silou. Už ve 45. minutě prohrávaly hostující hráčky rozdílem deseti branek. Nejvýraznější korekce, a to na osmibrankový rozdíl 28:36, se Zlíňankám podařila šest minut před závěrečným hvizdem, do konce utkání však ještě Stellnerová s Vyhnalovou stihly vrátit domácímu celku desetibrankový náskok, který svítil na ukazateli skóre i po skončení utkání.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 12, Luzumová 7, Janoušková 6, Vyhnalová 6

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 11/1, Štěrbová 4, Talašová 3

Sedmimetrové hody: 0/0 – 2/1, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250

Most – Olomouc 26:23 (15:10)

Hanačky si na sever Čech přijely pro tříbrankovou porážku. V první půli měly navrch domácí hráčky, které o poločase vedly rozdílem pěti branek. Už v 11. minutě vedly 6:2, ve 24. minutě 12:6. Svou občasnou nedisciplinovaností však umožňovali Andělé Olomouci držet se v kontaktu především proměňováním sedmimetrových hodů. Ve druhém poločase se výkon Olomoučanek zlepšil. Ve 41. minutě sice ještě prohrávaly o šest branek 13:19, o čtyři minuty později však už olomoucká Uličná upravovala na rozdíl tříbrankový 17:20 a v 50. minutě to bylo o dva góly (21:19). Posledních deset minuty už bylo jako na houpačce. Domácí vrátily na své konto pětibrankový náskok (24:19), v zápětí však Růžičková opět korigovala na 22:24. V dramatickém závěru sice hanácká brankářka Raníková podržela svůj celek důležitým zákrokem, to samé se však dařilo i Kantůrkové v brance Mostu. Na body tak dnes hráčky Olomouce nedosáhly, naopak v posledních vteřinách pojistila domácí vítězství Ryšánková

Nejlepší střelkyně Mostu: Ryšánková 6, Beňušková 6, Tomášková 4, Mrkvičková 4

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 8/1, Kelarová 6, Dostálová 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Opava, Válek, diváků: 950

Veselí n. M. – Šala 23:17 (10:11)

V prvním poločase byly na moravské půdě úspěšnější Šalanky, které první třicetiminutovku vyhrály jednobrankovým rozdílem 11:10. Vyrovnanému poločasu dominovaly hojně trestané obrany a v nedobrém světle se předvedli i fanoušci hostujícího celku, kteří několikrát narušili nevhodným chováním průběh zápasu. Proto se utkání hrálo téměř o hodinu déle, než je běžné, neboť hráčky se musely odebrat do šaten, výtržníci byli vyvedení a palubovka musela být uklizena. Co se nezadařilo v první půli, napravily Panenky po přestávce. Třetí čtvrtinu utkání vyhrály v poměru 9:2 a ve 45. minutě tak vedly 19:13, čtyři minuty před koncem pak devítibrankovým rozdílem 23:14. Dobře mířily především Veselanky Súkenníková s Flekovou, na straně Šaly se v zápise přes dvě vstřelené branky dostala jen Veselková. V závěru se ještě Slovenky vzmohly ke korekci v podobě tří branek v řadě, Veselankám však podlehly o šest gólů 17:23.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 7, Fleková 5/1, Tomečková 3/1

Nejlepší střelkyně Šaly: Veselková 4/1, I. Bahýlová 2, Vidiečanová 2, Bérešová 2, Czanik  2, Pileková 2

Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/1, vyloučení: 5 – 4 (ČK Weibelová), rozhodčí: Simu, Hanák, diváků: 350

Jindřichův Hradec – Michalovce 18:27 (8:11)

Po porážce od Veselí si dnes Michalovečanky spravily chuť. Stalo se tak na palubovce momentálně v tabulce nejníže figurujícího českého celku, Jindřichova Hradce. Domácí hráčky se sice v úvodních minutách ujaly vedení (2:0) a přibližně do 14. minuty si mírný náskok dokázaly udržovat, potom však hráčky Iuventy šňůrou pěti rychlých branek skóre otočily přibližně ve 20. minutě na 8:4 a o poločase to bylo 11:8 pro hostující házenkářky. Ve 38. minutě vedly Michalovečanky už pětibrankovým rozdílem 9:14 a přibližně čtyř až pěti brankový náskok si pak udržovaly po zbytek zápasu. Poslední desetiminutovka byla zcela v režii Slovenek. Domácí hráčky už skórovaly jen jedinkrát, a tak se Michalovce radují z devítibrankového vítězství.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Krupicová 5/1, Matoušková 4, Zbožínková 4

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 8, Szöllösiová 7, Bachirevová 6/3

Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/3, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 210