14.12.2011 otevřeno: 1251 x

Tvrz Panenek nedobyta

Veselí drží domácí neporazitelnost a s touto bilancí si vesele užije i vánoční svátky. S desetibrankovou náloží vyprovodilo z palubovky Porubu. Zlíňanky se na jihu Čech docela natrápily, nakonec však dva body domů vezou.

WHIL – 11. kolo, předehrávka

Veselí n. M. – Poruba 34:24 (16:11)

Veselí je k nezastavení. Domácí soutěží kráčí od jednoho vítězství k druhému a nepřibrzdily ho ani hráčky Poruby. V 6. minutě to ještě bylo 4:3, pak už ale začalo narůstat vedení domácího celku a než se Porubanky rozkoukaly, bylo to ve 12. minutě 8:3. A minimálně čtyřbrankový náskok si udržovaly Veselanky po zbytek poločasu, přestože Tóthová ostřelovala branku stráženou Černou. V dresu Panenek jí totiž intenzivně odpovídala Tomečková, a tak se manko Poruby nezmenšovalo. Ve druhé desetiminutovce druhého poločasu začalo naopak ještě narůstat a ve 45. minutě prohrávaly hráčky z Ostravy už o sedm (25:18), osm minut před koncem zápasu dokonce o deset branek 20:30. V posledních minutách viděli diváci ještě dalších osm branek, ty však byly rozděleny rovnoměrně do obou sítí. Poruba tak desetibrankovou ztrátu nezkorigovala a odjíždí z nedobytné veselské pevnosti s vysokou porážkou.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7, Tomečková 7/2, Chmelařová 6

Nejlepší střelkyně Poruby: Dubajová 9/4, A. Tóthová 5, Chrenková 3, Mrózková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 350

Jindřichův Hradec – Zlín 29:31 (14:15)

Domácí házenkářky zaskočily Zlíňanky svižným nástupem a přesně na konci 10. minuty tak prohrávaly hostující hráčky 3:7. Otočit skóre ve prospěch družstva Zlína se podařilo Poznarové o deset minuty později, kdy svítilo na ukazateli 9:10. Do přestávky se však stihlo skóre ještě dvakrát zhoupnout na obě strany a do kabin si odnášely těsný náskok hráčky Zlína. Dramatický byl i druhý poločas. Ve 34. minutě to bylo 18:16, ve 38. minutě 18:20. Mírné, maximálně dvoubrankové vedení se přelévalo ze strany na stranu a sítě nejvíc plnila Krupicová na jedné a Poznarová s Budayovou na druhé straně hřiště. Koncovku dramatického utkání nakonec zvládly lépe hráčky hostujícího celku a připisují si tak poměrně těsné, ale důležité vítězství.

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 9/4, Bubeníková 6, Kohoutová 5

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 7/2, Šviráková 6, Budayová 6

Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kosmák, Bubeníček, diváků: 160