17.12.2011 otevřeno: 1031 x

Písečanky rozstřílely Senec

Další dvě utkání 11. kola interligy se hrála dnes večer v Písku a v Olomouci. Oba zápasy skončily vysokým vítězstvím házenkářek domácích celků. Písek nadělil pětadvacetibrankovou porážku Senci.

WHIL – 11. kolo

Písek – Senec 44:19 (24:9)

S ohromnou brankovou náloží odjíždí Senec před Vánoci z Písku. Jihočešky udělaly z utkání zcela jednoznačnou záležitost. Než se Slovenky rozkoukaly, vedly domácí v 5. minutě už 5:0, v minutě jedenácté už o deset branek 12:2! Do šaten pak odcházely Písečanky s náskokem patnácti gólů a utkání tak bylo rozhodnuto už před začátkem druhé třicetiminutovky. Zejména Luzumová v domácím dresu si první poločas střelecky vychutnala, když v síti Senečanek skončilo osm jejích střel. Druhý poločas se už jen dohrával a hlavně na straně domácích měl prakticky exhibiční charakter. Z deseti branek, které hráčky Sence ve druhé půli proměnily, měly šest na svědomí Štefíková s Palkovou, na straně domácích se do střelecké statistiky zapsaly téměř všechny hrající hráčky. Jako nepříjemný vánoční dárek tak Senec nakonec od Písku obdržel porážku 19:44.

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 10, Stellnerová 8, Borovská 8

Nejlepší střelkyně Sence: Štetáková 4, Štefíková 4, Kurčinová 3, Palková 3

Sedmimetrové hody: 0 - 4/1, vyloučení: 1 - 0, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 250

Olomouc – Slavia 42:29 (22:11)

Domácí celek se připravuje na semifinálové utkání Českého poháru a pro psychiku družstva nemohlo dnes přijít nic lepšího než vysoké vítězství, které Hanačky vybojovaly nad Slavistkami. Olomoučanky měly utkání od prvních minut pevně v rukou. Už ve 21. minutě prohrávaly Pražanky desetibrankovým rozdílem 5:15. Domácí se mohly opírat o dobrý výkon brankářky Raníkové. Do přestávky odcházely s jedenáctibrankovým náskokem a ten ve druhé půli ještě navyšovaly. Na začátku poslední čtvrtiny na ně Slávistky ztrácely už čtrnáct gólů (32:18), tuto nepříznivou bilanci dokázaly ještě slávistické kanonýrky korigovat dvě minuty před koncem na 27:37, nadšené domácí však přidaly ještě několik rychlých gólů a loňského vicemistra porazily 42:29.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 8, Růžičková 8/1, Kelarová 7

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 7/3, Knedlíková 5

Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 450