18.12.2011 otevřeno: 1184 x

Michalovce se o body rozdělily s Mostem

Dnes spolu v Mostě svedly souboj celky, které dělí největší geografická vzdálenost. Michalovečanky vedly v utkání až o šest branek, nakonec se však body dělily rovným dílem.

WHIL – 11. kolo

Most – Michalovce 25:25 (11:15)

Úvod utkání vyšel lépe Východňárkám. V prvních sedmi minutách utkání mířily výrazně přesněji než domácí házenkářky, a tak se Michalovce ujaly vedení 3:0. A nepřesná střelba komplikovala Andělům cestu celým utkáním. Ve 13. minutě sice ztrácely hráčky Mostu na soupeřky jen jednu branku (4:5), tři minuty před přestávkou však Hollá zvyšovala už na pětibrankový rozdíl a čtyřbrankovou ztrátu si odnášely hráčky Mostu i do druhé půle. Prvních deset minut po přestávce panoval mezi oběma družstvy opět čtyř až pětibrankový rozdíl. Za dalších deset minut, tedy v 50. minutě, bylo všechno jinak. Martínková, Beňušková a Schererová postupně stáhly šesti brankové manko a v 51. minutě bylo vyrovnáno 22:22. V posledních minutách sledovalo šest stovek diváků v mostecké hale drama. Michalovce vždy vedly o branku, Most dotahoval. Na začátku poslední minuty to bylo 25:25. Domácí ještě mohly udržet doma oba body, brankářka Michalovců Kudročová však byla proti, a tak se o body soupeři rozdělili.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 6, Beňušková 4, Schererová 4

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 9, Hollá 7, Wollingerová 3

Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1, vyloučení: 0 - 5, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 650

Karin Schererová pomohla Mostu k zisku bodu čtyřmi brankami.