20.12.2011 otevřeno: 1245 x

Prvními finalistkami jsou hráčky Veselí

Česká ženská házená zná po dnešním večeru prvního finalistu Českého poháru. Je jím celek Veselí n. M., který porazil v Olomouci domácí Zoru.

Český pohár žen - semifinále

Olomouc – Veselí n. M. 16:20 (8:12)

Olomoučanky se do semifinále probojovaly přes celek Jindřichova Hradce, Veselanky porazily ve čtvrtém kole Slavii. V předvánočním úterý se oba moravské celky střetly v Olomouci a skóre zápasu otevřely Panenky. V 17. minutě vedly už 9:2. Mnoho gólů však diváci neviděli. Oba celky důrazně bránily, o čemž svědčí i čtyři vyloučení na každé straně. Dvěma proměněnými sedmičkami mezi 27. a 29. minutou se podařilo Kubáčkové, nejlepší střelkyni domácích, korigovat a do šaten odcházely Hanačky jen s čtyřbrankovou ztrátou. Úvod druhého poločasu se pak domácím vyloženě povedl, když rychle dotáhly ztrátu až na rozdíl jediné branky 11:12. V 53. minutě ale opět zavelely Veselanky do útoku a třemi rychlými brankami v řadě odskočily soupeřkám opět na vzdálenost pěti branek. Tuto ztrátu pak už Olomoučanky nedotáhly a v poháru proto končí.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kubáčková 8/4, Pašková 2, Ždánská 2

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 6/4, Súkenníková 4, Nevařilová 2, Rajnohová 2, Drotárová 2, Chmelařová 2

Sedmimetrové hody: 8/4 – 5/4,vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Králíček, letev, diváků: 180