21.12.2011 otevřeno: 1627 x

Proti Veselankám zabojuje ve finále Poruba

Ve finále Českého poháru žen se diváci nedočkají lákavého regionálního derby Panenky proti Zlínu. Hráčky Zlína dnes podlehly Porubě rozdílem tří branek a s Veselím se tak utká ostravský celek.

Český pohár žen - semifinále

Poruba – Zlín 29:26 (18:14)

Druhé semifinálové utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. Domácí Poruba si sice v desáté minutě začala postupně budovat mírný náskok, hráčky Zlína si však nenechaly soupeřky odskočit dál než na rozdíl dvou až čtyř gólů. Podobný náskok si domácí Porubanky udržovaly i ve druhém poločase a když síť Zlíňanek plnila především Tóthová a Hrbkovou a Chrenkovou, narostlo vedení Poruby až do pětibrankových rozměrů. V závěru utkání začaly Zlíňanky, v jejichž dresu dominovaly Poznarová a Růčkovou, toto manko stahovat. Jak si však posteskl trenér Zlína Aleš Kořínek, jeho svěřenkyně však neproměnily příliš mnoho brankových příležitostí a tak se jim nepodařilo zkorigovat výsledek utkání ještě více ve vlastní prospěch. Finálovou dvojicí, která se utká v Lovosicích mezi svátky tak budou celky Veselí a Poruby.

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 6, Hrbková 6, Chrenková 5

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 9/4, Růčková 6, Štěrbová 4

Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 2 - 1, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 365