29.12.2011 otevřeno: 2217 x

Zisk poháru oslavují Panenky

Loni zbylo na Veselí druhé místo, letos se raduje z trofeje. Poruba podlehla v Lovosicích Veselí o tři branky a Panenky tak oslavují vítězství v Českém poháru. Přidána FOTOGALERIE.

Český pohár žen - finále

Veselí n. M. – Poruba 27:24 (19:10)

Oba celky změřily své síly před Vánocemi. Tehdy Porubanky odjížděly z Veselí s desetibrankovou porážkou. I dnes se vydařil vstup do utkání lépe Panenkám, dobře bránily. Poruba měla s jejich obranou 5:1 problémy, chybovala v rozehrávce, a tak Veselí brzy vedlo 4:1. V 11. minutě byl náskok Veselí čtyřbrankový 6:2 a dále narůstal. Za druhou čtvrtinu utkání vstřelily hráčky Poruby jen čtyři branky, zatímco do jejich branky Veselanky nastřílely branek dvanáct a poločasové skóre tak činilo 19:10. V prvním poločase se totiž dařilo prosazovat jen ostrostřelkyni Tóthové a střelkyni sedmimetrových hodů Dubajové. Ve druhé půli ale Porubanky utkání pořádně zdramatizovaly. Mezi 37. a 49. minutou si vybraly svou světlou chvilku. Proměnily sedm branek, na něž odpověděly hráčky Veselí jen jednou brankou a to ze sedmimetrového hodu proměněného Flekovou. Ve 49. minutě to tak bylo 23:20. Veselí ale posbíralo zbývající síly, znovu si vybudovalo pětibrankový náskok (56. minuta 26:21). Poruba se ale odhodlala k poslednímu ataku na trofej. Letošní posily Vítková s Tóthovou se postaraly o korekci na 24:26, na víc však nestačily a tak poslední branka Nevařilové odstartovala oslavy zisku poháru ve Veselí.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 9/4, Nevařilová 4, Súkenníková 3, Rajnohová 3, Drotárová 3

Nejlepší střelkyně Poruby: Dubajová 7/4, Chrenková 7/1, Tóthová 4, Hrbková 4

Sedmimetrové hody: 4/4 – 8/5, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 272

Celá fotogalerie z utkání zde.

Pokřik v táboře Poruby.

Foto Alex Wipf

A takhle si oslavně zakřičela brankářka Poruby Roháčková, ale z vítězství se neradovala.

Naopak ve Veselí budou silvestrovské oslavy asi ještě delší.

Kapitánka Chmelařová si trofej vychutnala.