7.1.2012 otevřeno: 1526 x

Jarní část soutěže otevřely porážky pohárových finalistů

Finalista českého poháru, hárčky Poruby dnes na úvod letošní části sezóny podlehly v Písku. Na svého soupeře dokonce nestačily ani aktuální vítězky českého poháru z Veselí. Padly doma s Olomoucí.

WHIL - 14. kolo

Písek – Poruba 30:27 (12:14)

Jarní část sezóny nejvyšší ženské soutěže otevřely v písecké Obloukovce vítězstvím domácí Jihočešky. V „sokolnickém“ derby si poradily s Porubou, o tom, že body si ponechají doma, však rozhodly až v závěru, neboť utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Skóre utkání otevřela v dresu hostující Poruby nejlepší dnešní střelkyně Chrenková, po celou první půli se však oba cely přetahovaly o těsné jednobrankové vedení. Dvoubrankový náskok si do kabin odnášely hráčky hostů jen díky povedené střele Chrenkové v poslední minutě první třicetiminutovky. Napínavá byla i druhá půle. Hostující celek totiž vedení nejen nenavýšil, ale ani jej neudržel na své straně a ve 38. minutě už vedly rozdílem dvou branek pro změnu domácí (19:17). Ty na rozdíl od soupeřek dokázaly těžce vydřený náskok navyšovat a deset minut před koncem utkání ztrácela Poruba na soupeře čtyři góly 21:25. Střelecky se dařilo hlavně Borovské s Luzumovou a jejich palebná síla spolu s početním oslabením a nepřesnou střelbou Poruby nedovolovaly Ostravankám korigovat. Nakonec na závěrečný tříbrankový rozdíl snížila v poslední minutě zápasu druhá nejlepší střelkyně hostů Dubajová.

Nejlepší střelkyně Písku:Luzumová 9/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 13/5, Dubajová 9, Tóthová 3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 6/5, vyloučení: 3 - 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250

Veselí n. M. – Olomouc 23:26 (11:10)

Na Veselí asi dolehla únava z vydařené podzimní části sezóny. Dnes si na ně totiž vyšláply Olomoučanky a stejně jako Porubanky v Písku podlehly i Panenky svým soupeřkám tříbrankovým rozdílem. Domácí hráčky zcela zaspaly úvod zápasu. Ve 3. minutě po brejcích Hanaček prohrávaly 0:3, v 7. minutě 1:5 a v 11. minutě 2:7! Po vyčerpání oddechového času se Veselanky konečně zkoncentrovaly, Olomoučanky však měly skvěle nastartováno, a tak ztrátu dotáhly úřadující mistryně až ve 25. minutě (9:9). O něco lépe se jim vedlo ve druhé půli, tříbrankový náskok domácího celku však hráčky Olomouce poměrně rychle smazaly a až do 56. minuty se skóre tahalo ze strany na stranu. V posledních minutách však Veselí za stavu 23:23 došly síly. Po brance přidaly Kelarová s Růžičkovou, Veselí si vyžádalo v 59. minutě oddechový čas. Stav utkání však přesto uzavřela na 23:26 střelou z pivota olomoucká Severová a Hanačky se tak na úvod nového házenkářského roku radují ze skalpu vítězek Poháru.

Nejlepší střelkyně Veselí: Fleková 7/2, Súkenníková 4, Viniatynská 3

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/5, Uličná 3, Kelarová 3, Dostálová 3, Kubáčková 3, Fabíková 3

Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/5, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Horáček, Novotný, diváků: 350

Gebre Selassie se probojovala veselskou obranou dvakrát.

Foto Jaroslav Kolísek

Jindřichův Hradec – Šala 20:32 (11:11)

Po první třicetiminutovce tohoto československého duelu to vypadalo, že trochu překvapivě snad bude domácí celek mít šanci uhrát s aktuálně druhým celkem interligy solidní výsledek či dokonce dosáhnout na body. Poté, co zásluhou Kohoutové ve 14. minutě vyrovnaly stav utkání na 5:5, tahaly za delší konec a Šalanky musely stále dotahovat jejich mírný náskok. První poločas tak skončil za vyrovnaného skóre 11:11. Druhá půle se pak ale domácímu celku nevydařila vůbec. Trenér Šaly Lukačin zřejmě dokázal své svěřenkyně dostatečně motivovat a aktuálně nejúspěšnější slovenský celek Jihočešky doslova smetl. Rozstřílely se Pileková, Bérešová a Vidiečanová a zatím co Hradečanky proměnily ve druhé půli jen devět branek, Šalanky jich do hradecké sítě nastřílely hned jednadvacet. Domácí hráčky tak podlehly Šale vysoko 20:32.

Nejlepší střelkyně Jindřichova Hradce: Bubeníková 5, Zbožínková 4, Krupicová 4/2

Nejlepší střelkyně Šaly: Bahýlová 6/3, Pileková 6, Bérešová 5, Vidiečanová 5

Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/4, vyloučení: 9 (ČK Markesová) - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 280

Ani zkušená Jarmila Kočí nedokázala v závěru pomoci svému celku k zisku prvních jarních bodů.