8.1.2012 otevřeno: 1570 x

Zlín ztratil bod v Senci, Michalovečanky převálcovaly Nitru

Slavia s novým trenérem a Zlín s nedořešenou situací na trenérské lavičce dnes nastoupily k prvnímu interligovému utkání tohoto roku. Zatímco Pražanky si s Partizánským poradily, Zlín veze ze Sence jen bod. Hráčky Michalovců pak v posledním utkání 14. kola deklasovaly Nitru.

WHIL – 14. kolo

Slavia – Partizánské 32:27 (16:11)

Slávistky se dnes dočkaly pátého vítězství v sezóně. O pět branek porazily Partizánské. Slovenky měly po celý zápas problémy v obranné fázi a ani v ofenzivě nebyly dnes tak nebezpečné jako obvykle. Střelecky se dařilo pouze Michnové, ke které se výrazněji připojila jen Blažeková. V 11. minutě vedla Slavia 6:3, do 25. minuty narostl její náskok na pět branek (13:8) a stejný rozdíl ve skóre panoval i o přestávce. Během prvních minut druhé půle své vedení Pražanky ještě navýšily (19:12), hráčky Partizánského se však rychle vzpamatovaly a ve 43. minutě korigovaly na rozdíl pouhých tří gólů 18:21. Domácí celek předváděl ukázněný a kolektivní výkon a nedovolil soupeřkám dorovnat. Posledních deset minut si udržovaly pětibrankový náskok a i díky skvělému výkonu Kutlvašrové a brankářky Satrapové tak Slavia zvítězila.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 12/1, Jinášová 5/2, Černá 5, Knedlíková 5

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 13/5, Blažeková 5, Košíková 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Větrovský, Zych, diváků: 120

Senec – Zlín 24:24 (14:14)

Zemětřesení na střídačce zlínského celku se odehrávalo v tomto týdnu. Spory, nejasnosti, nerealizované tréninky a střídání trenérů. Přesto hráčky Zlína nakonec odehrály jak přípravné utkání, tak interligový zápas v Senci.  Slovenky však dnes proti aktuálně třetímu nejlepšímu českému celku v soutěži urvaly cenný bod za remízu. Utkání bylo po celou hrací dobu maximálně vyrovnané. Senečanky podaly v utkání velmi dobrý výkon - dařilo se hlavně brankářce Vargové, ani jeden ze soupeřů však nepouštěl protivníka z dostřelu. Poločasové skóre bylo 14:14 a poté, co oba celky i ve druhé půli proměnily shodně po deseti brankách, dělily se body mezi Zlínem a Sencem rovným dílem.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 7/2, Kupkovičová 7/1, Martanovičová 4

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 6/3, Budayová 3, Salčáková 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 200

Nitra–Sereď – Michalovce 22:43 (12:21)

Naprosto jednoznačný průběh proti tomu mělo utkání na palubovce aktuálně posledního celku tabulky. Hráčky Nitry podlehly soupeřkám jednadvacetibrankovým rozdílem a Michalovečanky tak jednoznačně splnily roli favorita. V 10. minutě se ještě hráčky Nitry držely relativně na dostřel (3:5), potom už je házenkářky Michalovců nepustily prakticky k ničemu. Přehrávaly soupeřky prakticky ve všech herních činnostech a střelecky utkání dominovaly právě v dresu Východňárek hrající Trehubová, Szöllösiová a Hollá, na straně soupeřek jim nejvýrazněji odporovaly Šimánková se Sýkorovou. Na konci jednoznačně se vyvíjejícího zápasu se z vítězství 43:22 radovaly zcela zaslouženě Michalovečanky.

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Šimáková 7, Sýkorová 6, Sláviková 3

Nejlepší střelkyně Michalovců: Trehubovová 9, Szöllösiová 8, Hollá 7

Sedmimetrové hody: 3/1 - 3/3, vyloučení: 2:3, rozhodčí: Čanda, Sivák, diváků: 350