14.1.2012 otevřeno: 1458 x

Písek prohrál v Michalovcích o patnáct, Nitranky v Šale o dvacet

V předvečer mužského mistrovství Evropy se sehrávalo patnácté kolo WHIL a ve všech utkáních dnešního večera zvítězily vyšším či nižším rozdílem domácí celky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE Z MICHALOVCŮ

WHIL – 15. kolo

Most – Slavia 24:18 (9:8)

Slavia vybojovala pře týdnem pětibrankové vítězství nad Partizánským, Mostu však takto silně vzdorovat nedokázala. Domácí měly podobně neúspěšný vstup do utkání jako při posledním předvánočním domácím zápase, kdy čekali Andělé na první branku celých osm minut. Jako první se v dresu Severočešek pobudila až v 6. minutě za stavu 0:3 Crhová. Potom se sice začaly hráčky Mostu prosazovat více, jejich střely však příliš často končily mimo branku. Nepřesnosti však viděli diváci i na straně Slávistek, a tak až do 15. minuty se skóre neměnilo (1:3). Minutu před přestávkou vedly už domácí kanonýrky tříbrankovým rozdílem 9:6, Slavia však ještě zásluhou Königové a Kutlvašrové korigovala. Po osmi minutách druhé půle se Pražanky dokonce vrátily do vedení 11:10. Střelecky se pak ale probudila Martínková a na její palebnou sílu nedokázaly hráčky Slavie adekvátně odpovědět. Deset minut před koncem vedl Most o pět branek a utkání pak dovedly domácí k vítěznému konci.

Nejlepší střelkyně Mostu: Ryšánková 5, Beňušková 5, Martínková 5

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 6, Königová 3, Knedlíková 2, Mouleová 2, Černá 2

Sedmimetrové hody: 2/1 - 1/0, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Halada, Pavlád, diváků: 900

Michalovce – Písek 38:23 (19:10)

Jihočešky dokázaly na východě Slovenska držet s domácími hráčkami krok jen v prvních deseti minutách, na jejichž konci bylo skóre 5:4 pro domácí. Wollingerová a Tobiášová pak zavelely do útoku a vytáhly během pěti minut náskok Iuventy na pět branek 9:4. Trenér Slavík sice reagoval oddechovým časem, Písek to však do hry nevrátilo a dvě minuty před koncem prohrávaly hráčky z Čech už o devět gólů. I po přestávce pokračovala střelecká exhibice Wollingerové, ke které se připojila Szöllösiová, a tak to ve 36. minutě bylo 24:12, deset minut před koncem 32:18. Závěrečný rozdíl mezi soupeři byl nakonec patnáctibrankový a nový trenér Michalovců Ján Packa tak zažil více než úspěšnou domácí premiéru.

FOTOGALERIE Z MICHALOVCŮ ke zhlédnutí zde

Nejlepší střelkyně Michalovců: Wollingerová 8, Trehubová 8/2, Bakhyrieva 5, Szöllösiová 5

Nejlepší střelkyně Pícku: Vyhnalová 5/2, Vrabcová 3, Janoušková 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Klimko, Klus, diváků: 1100

Premiéra nového kouče před domácím publikem se Michalovcům vydařil na jedničku.

Foto Štefan Madaras

Olomouc – Jindřichův Hradec 29:17 (17:9)

Další utkání, které skončilo poměrně vysokým rozdílem, byl duel sehrávaný na Hané mezi Olomoucí a Hradcem. Domácí hráčky začaly budovat své vedení hned na konci první pětiminutovky. Dva rychlé brejky Kelarové a pěkná kombinace končící u Fabíkové stačily k tomu, aby domácí odskočily soupeřkám na čtyřbrankový rozdíl 7:3. Několik domácích chyb ale ze sedmiček potrestala Krupicová a v 17. minutě dělil oba soupeře zase jen jediný gól (9:8). Olomoučanky se však vzchopily, během pěti minut opět své vedení navýšily a do přestávky si odnášely osmibrankový náskok. Úvodem druhé půle sice Hradečanky mírně korigovaly, po time-outové poradě Olomouce však Hanačky opět chytily otěže utkání pevně do rukou a deset minut před koncem už Jihočešky ztrácely jedenáct branek 25:14. Vítězství domácích bylo nakonec dvanáctibrankové.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Kelarová 7, Růžičková 4/2

Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 5/3, Kohoutová 3, Zbožínková 3

Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Letev, Králíček, diváků: 150

Šala – Nitra-Sereď 39:19 (21:9)

I dnes se ukázalo, jak obrovské rozdíly jsou mezi nejúspěšnějšími a trápícími se slovenskými celky. Utkání v Šale mělo zcela jednoznačný průběh, domácí hráčky nepustily soupeřky prakticky k ničemu. První poločas skončil za stavu 21:9. Po první čtvrtině prohrávaly Nitranky 3:13 a domácí fanoušci se do trápících se soupeřek nelítostně slovně pustili. Hostky se do tempa nedostaly během celého zápasu a ve druhém poločase narůstal náskok Šaly geometrickou řadou. V dresu Nitry se střelecky výrazněji prosadila jen Sýkorová. Na začátku poslední čtvrtiny to bylo už 30:15 a do konce zápasu zvedly domácí hráčky své vedení na konečných dvacet branek.

Nejlepší střelkyně Šaly: Bahýlová 9/3, Bérešová 4, Porubská 4, Trochtová 4

Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Sýkorová 9/4, Tulipánová 3, Lenčešová 2, Ivanová 2

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 0 - 6, rozhodčí: Volentics, Zahradník, diváků: 550

Poruba – Senec 31:26 (15:11)

Senečanky dnes v Porubě předvedly velmi bojovný výkon. Při chuti byly po remíze se Zlínem, vybojované o minulém víkendu. První branka utkání sice skončila v síti Poruby, potom už ale tahaly za delší konec jednoznačně domácí. Ve 12. minutě už Porubanky vedené ostrostřelkyní Chrenkovou vedly 9:3, dvě minuty před přestávkou však jakoby Senec chytil druhý dech a dotáhl se na čtyři branky. Ve druhém poločase se dlouho držel rozdíl ve skóre právě na poločasových čtyřech, maximálně pěti brankách. V poslední desetiminutovce ale už Senec na domácí hráčky nestačil a i přes sympatický výkon odjíždí z Poruby poražen pětibrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 12/3, Tóthová 4/1, Rechtorisová 4

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9/2, Neštická 6, Kupovičová 3/2, Štetáková 3

Sedmimetrové hody: 7/4 – 4/4, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Simu, Samek, diváků: 250