21.1.2012 otevřeno: 1533 x

Písečanky zdolaly Šalu, Veselí jede z Mostu bez bodů

Tři zápasy šestnáctého kola byly sehrávány dnes odpoledne a v podvečer. V prvních dvou se radovala domácí družstva Mostu a Písku, v tom třetím si body z palubovky Sence vezou domů Michalovce.

WHIL – 16. kolo

Písek – Šala 32:27 (17:12)

Aktuálně vedoucí celek nejvyšší ženské soutěže, Šala, podlehla dnes odpoledne pětibrankovým rozdílem Písku. Domácí hráčky si vybudovaly mírný náskok hned v úvodu utkání, kdy dobře mířila Borovská s Vrabcovou a píseckou síť úspěšně bránila Vařečková. Na konci 9. minuty už ale nebylo po náskoku domácích házenkářek ani stopy, když vyrovnávala na 4:4 Veselková. Kolem 20. minuty ale Jihočešky zatopily pod kotlem a vytvořily si tentokrát už čtyřbrankový náskok, do šatny pak odcházely v situaci, kdy vedly o pět branek 17:12. A přibližně čtyř až šestibrankový náskok udržovaly na svém kontě po celou třetí čtvrtinu (35. minuta 20:14, 40. minuta 21:17). Ve 44. minutě ale hostující házenkářky utkání pořádně zdramatizovaly, když se po změně obranného systému dotáhly na rozdíl jediného gólu 21:22. Bojovné Písečanky, v jejichž dresu dominovala ve druhé půli Krouská, si však své vedení vzaly zpět. Nejdříve jen tříbrankové, v závěru zápasu však opět pětibrankové a radovaly se tak v Obloukovce z dnešního vítězství.

Nejlepší střelkyně Písku:  Krouská 6, Borovská 5, Vyhnalová 5/1
Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 6, Porubská 4, Bérešová, 4, Szarková 4/3
Sedmimetrové hody:  4/3 - 3/3, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků:  300

Most – Veselí n. M. 27:24 (11:10)

Veselí se v novém kalendářním roce nedaří výsledkově tak, jak by si asi úřadující vítěz Českého poháru představoval. Po porážce od Hanaček z Olomouce dnes přišla prohra v Mostě. První poločas utkání byl maximálně vyrovnaný, mírně navrch ale měl domácí celek, který si minimální jednobrankový náskok odnášel i do druhého poločasu. Utkání bylo mírně poznamenáno nefunkční světelnou tabulí, oba celky se však s tímto dokázaly popasovat. Už na začátku druhé půle se domácí házenkářky snažily pojistit si vedení výraznějším náskokem, Veselanky se jim však stále držely těsně v patách (45. minuta 17:16).  Mezi 45. a 55. minutou se přece jen podařilo Mostečankám vedených skvěle mířící Martínkovou odskočit na pětibrankový rozdíl a hráčky Veselí už tuto ztrátu nedokázaly dohnat. V závěru se Kočí s Chmelařovou postaraly jen o kosmetickou úpravu skóre.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 8, Beňušková 5, Crhová po 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Drotárová 6, Tomečková 5, Chmelařová 4, Kočí 4, Sukenníková 4
Sedmimetrové hody: 4/2 - 3/3, vyloučení: 1 - 5, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 900

Martínková dnes proměnila osm ze svých střel v góly.

Foto Zdeněk Koza

Senec – Michalovce 19:36 (10:13)

Východňárky dnes suverénně dostály roli favorita, když svého soupeře ze Sence smetly sedmnáctibrankovým rozdílem. Ještě v první půli ale Senečanky dokázaly alespoň trochu držet se silnými Michalovečankami krok a první třicetiminutovka tak skončila za stavu 10:13. Ve druhé půli už ale jednoznačně dominovaly hostující hráčky, které nastřílely během poločasu třiadvacet branek a naprosto zaslouženě si domů odváží body za jednoznačné vítězství.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 7/2, Neštická 3, Kupkovičová 3/2

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 8, Polláková 6, Tregubovová 6

Sedmimetrové hody: 4/4 - 0, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Macko, Gábriš, diváků: 300

Ani zákroky Lenky Černé nepomohly dnes Veselí k zisku bodů.