28.1.2012 otevřeno: 1427 x

V repríze pohárového semifinále zopakovaly vítězství Porubanky

WHIL má po dnešním večeru za sebou téměř všechna utkání 17. kola. V repríze pohárového semifinále zopakovala vítězství Poruba, Most ani Šala překvapení proti outsiderům nepřipustily.

WHIL – 17. kolo

Most – Jindřichův Hradec 31:20 (12:8)

Andělé se sice momentálně nacházejí ve spodní polovině interligové tabulky, na domácí půdě a proti  předposlednímu celku Interligy Jindřichovu Hradci však nenechali nikoho na pochybách, komu že budou patřit body z utkání 17. kola. Po celou dobu utkání měly hráčky Mostu vedení ve svých rukou a ve druhém poločase ještě pevněji než v tom prvním. Ryšánková, Crhova a Weisenbilderová byly střelecky velmi produktivní, podporovaly je i Schererová s Martinkovou. Na druhé straně výrazněji vzdorovala střelecky jen Zbožínková. Jako vždy se však hráčky z jihu Čech snažily bránit ze všech sil, na pohlednou házenou v podání Mostu jim však síly nestačily. Sedm minut před koncem prohrávaly už jedenáctibrankovým rozdílem (26:15) a za stejného rozdílu dnešní utkání i skončilo.

Nejlepší střelkyně Mostu: Ryšánková 8, Crhová 7, Weisenbilderová 5

Nejlepší střelkyně Hradce: Zbožínková 9, Markesová 4

Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/3, vyloučení: 2 - 6, rozhodčí: Brůna, Vostatek, diváků: 900

Jihočešky se přes obranu Černých andělů dostávaly je těžce.

Foto Zdeněk Koza

Michalovce – Partizánské 27:25 (12:12)

Zajímavý slovenský duel se odehrával dnes večer na východě Slovenska. Do utkání vykročily Michalovce výborně a už po deseti minutách hry vedly 4:0. Hráčky Partizánského se však záhy probudily a dvě minuty před koncem první půle dokonce vedly o jednu branku 12:11. I po příchodu ze šaten se lépe dařilo Partizánskému a dlouho se zdálo, že Michalovce před tisícovkou domácích fandů přijdou o důležité body. Michalovečanky však dokážou v závěrečné fázi vždy zabojovat a v posledních pěti minutách přetáhly vedení zpět na svou stranu. V dramatickém utkání tak nakonec vybojovaly dva body za výsledek 27:25.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiašová 7, Tregubovová 5, Bachyrevová 4

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 10/3, Kertészová 7, Košíková 4, Blažeková 4

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3, vyloučení: 3 - 1, rozhodčí: Baďura, Ondogrecula, diváků: 1000

Momentka ze střetnutí mezi Michalovcemi a Partizánským.

Foto Štefan Madaras

Olomouc – Písek 33:30 (19:13)

Na Hané dnes diváci sledovali utkání velmi dobré úrovně, ve kterém se bojovalo o důležité body k postupu do play-off. Zatím co střelecká statistika domácího celku byla poměrně vyrovnaná, v dresu Písku střelecky vynikala Luzumová, Borovská a Stellnerová. Zároveň ale diváci viděli poměrně velké množství technických chyb a to v podání obou celků. První poločas skončil šestibrankovým náskokem domácího družstva, trenér Písku však zvládl své svěřenkyně dobře motivovat do druhé půle a ve 40. minutě dělila oba soupeře jen jediná branka. Výborné výkony podávaly strážkyně obou sítí. Přesto ale už deset minut před koncem opět vedly Olomoučanky o pět branek a nakonec zvítězily tříbrankovým rozdílem.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 6, Růžičková 6/4, Gebre Selassie 5

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9/4, Borovská 7, Stellnerová 6

Sedmimetrové hody: 4/4 - 4/4, vyloučení: 3 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 350

Šala – Senec 34:30 (20:12)

Šalanky šlapou v tabulce na paty Michalovcům, v minulém kole však podlehly v písecké obloukovce. Na vlastní palubovce ale Senečankám, které okupují 11. příčku tabulky, nedovolily sáhnout na body. V prvním poločase domácí hráčky nepustily soupeřky k rychlému startu a postupně si vytvořily osmibrankový poločasový náskok. Ve druhém poločase ale nastoupily hráčky Šaly ukonejšeny snadným průběhem první půle do hry laxněji a soupeřky se postupně dotahovaly. Na konci utkání tak svítilo na ukazateli především zásluhou Senečanky Kodajové pro Senec přijatelné skóre 34:30.

Nejlepší střelkyně Šaly: Czaniková 7/1, Vidiečanová 6

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9/2,Neštická 4

Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Daňo, Sabol, diváků: 500

Poruba – Zlín 35:24 (18:10)

Dnešní duel v Porubě byl reprízou předvánočního semifinálového utkání Českého poháru. A i dnes se z vítězství radovaly domácí Porubanky. Utkání bylo vyrovnané jen v první čtvrtině zápasu. Už v 16. minutě vedly domácí 9:7, o poločase pak osmi brankovým rozdílem. Zlín střelecky zachraňovala Poznarová, z jejíž ruky padlo do porubské sítě deset branek. Domcáí hráčky však hrály koncentrovaně, zejména v obranné fázi a až do konce utkání si tak dokázaly udržovat poměrně vysoký náskok. Ve 45. minutě to bylo 28:17, deset minut před koncem 31:22. Ostrostřelkyně Chrenková a dobře mířící Tóthová vedoucí celek Poruby se postaraly o možná až nečekaně vysoké vítězství domácích.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 11, Tóthová 6

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 10, Růčková 3, Štěrbová 3

Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/3, vyloučení: 3 - 3 (ČK Štěrbová), rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 200

Martinková přispěla ke konečné podobě skóre třemi zásahy.

Takto se boleštivě poroučela k zemi autorka pěti branek v utkání Weisenbilderová.

Szöllösiová patří k největším oporám Východňárek.

Bojovné utkání si vyžádalo i několik bolestivých střetů.