29.1.2012 otevřeno: 990 x

Proti Slavii Panenky opět vítězné

Jediné utkání 17. kola se dohrávalo dnes v podvečer. Ve stejné době, kdy se Dánové radovali ze zisku titulu mistrů Evropy, radovaly se Veselské Panenky z dalšího vítězství nad Slavií.

WHIL – 17. kolo

Slavia – Veselí n. M. 20:21 (10:11)

Další víkendová repríza tradičního napínavého souboje se odehrávala na pražské Slavii, kam zavítaly Veselanky. Na konci bojovného, vyrovnaného a na branky nepříliš bohatého utkání se z vítězství radovaly Veselanky. Prvnímu poločasu dominovaly především kvalitní obrany obou celků. V 16. minutě si dvoubrankový náskok 8:6 vypracovaly domácí házenkářky. Mezi 24. a 28. minutou však čtyřbranková série z dílny Veselanek, kterým začala dobře fungovat hra na pivotku Vinyatynskou, znamenala obrat ve skóre na 11:8 pro hotující celek a Moravanky odcházely s náskokem i do šaten. Do druhého poločasu vletěly s vervou Slávistky a pěti brankami v řadě se ujaly vedení 15:12 (40. minuta). Postupně ale přece Veselanky svou ztrátu stahovaly a o svém vítězství rozhodly v úseku mezi 48. a 56. minutou, kdy si vytvořily opět tříbrankový náskok 20:17. Toto manko už Pražanky do konce utkání nesmazaly a Panenky vybojovaly těsné, ale důležité vítězství.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 6/2, Kutlvašrová 4, Jonášová 3/1

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 6, Súkenníková 5/1, Vinyatynská 4, Rajnohová 4

Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/1, vyloučení: 4 - 4, rozhodčí: Frieser L., Frieser B., diváků: 100