31.1.2012 otevřeno: 955 x

Na konci napínavého duelu vítězství Poruby

V Nitře se dnes dohrávalo utkání 13. kola. Nečekaně dramatické utkání skončilo těsným vítězstvím hostující Poruby.

WHIL – 13. kolo, dohrávka

Nitra-Sereď – Poruba 34:35 (17:17)

Pro mnohé až v nečekaně napínavé drama se proměnilo utkání na palubovce suverénně posledního celku nejvyšší ženské soutěže. Dohrávka mezi Nitrou a Porubou skončila oproti papírovým předpokladům nejtěsnější tedy jednobrankovou výhrou hostujících Ostravanek. V prvním poločase diktovaly tempo domácí hráčky. V 6. minutě se ujaly vedení 4:2, ve 20. minutě vedly 13:9. V dresu Nitry dominovala jedenáctibranková Sýkorová. Do konce poločasu ale Porubanky zmobilizovaly síly, zkoncentrovaly hru. Pomohlo jim i dvojí vyloučení domácích házenkářek a dvě minuty před přestávkou vedla Poruba 16:15. Během poločasové pauzy svítila na ukazateli remíza 17:17. Ve druhé půli tahali za kratší konec pro změnu domácí (37. minuta 20:24). Na začátku poslední patnáctiminutovky se Nitra nebezpečně dotáhla na rozdíl jediné branky, Poruba si ale vzala svůj náskok zpět. Střelecky ostravský celek táhly Alžběty Tóthová a Rechtorisová. Deset minut před koncem vedl hostující celek šestibrankovým rozdílem 32:26, v následujících pěti minutách ale Nitranky zasypaly porubskou branku smrští střel, v závěru ale už zkušené Porubanky pohlídaly minimální náskok a utkání dovedly k sice těsnému, ale přece jen vítězství a zisku dvou bodů.

Nejlepší střelkyně Nitry: Sýkorová 11/1, Sláviková 6, Behinská 5/3

Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 8/2, Rechtorisová 7, Hrbková 5/1

Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/2, vyloučení: 5 (přímá ČK Tulipánová) - 5, rozhodčí: Novák, Zubo, diváků: 150