1.2.2012 otevřeno: 1480 x

Andělé v předehrávce podlehli Písku

Veselí dnes konečně dohrálo chybějící utkání 9. kola. Ze Sence si veze vysoké vítězství. Domácí publikum naopak nepotěšili Černí andělé, kteří v předehrávce nestačili na Písek.

WHIL – 19. kolo, předehrávka

Most - Písek 28:35 (14:18)

I ve středu večer si cestu do mostecké haly našlo devět stovek diváků, aby sledovali předehrávku 19. kola. Andělé změřili síly s Pískem a inkasovali sedmibrankovou porážku. Domácí házenkářky se trápily v koncovce. Začátek utkání byl sice vyrovnaný, mezi 16. a 20. minutou si ale Jihočešky vypracovaly čtyřbrankový náskok 13:9, o dvě minuty později vedly už o šest gólů 17:11. Tento náskok sice do poločasové přestávky neudržely, i tak bylo ale čtyřbrankové vedení dobrým východiskem do druhé půle. Po návratu ze šaten sice domácí házenkářky koncentrovaným výkonem snížily ztrátu na jedinou branku (18:19), pět branek z ruky Stellnerové, Luzumové a Borovské však vrátilo Písku výraznější vedení. To si písecké házenkářky nejen pohlídaly, ale v závěru ještě navýšily na konečný sedmibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 6, Beňušková 5, Ryšánková 4

Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 9, Stelnerová 9, Borovská 8

Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/2, vyloučení: 3 – 5, rozhodčí: Větrovský, Zich, diváků: 900

Házenkářky z Písku se takto mohly radovat i na konci utkání.

Foto Zdeněk Koza

WHIL – 9. kolo, dohrávka

Senec - Veselí n. M. 21:33 (9:17)

Podzimní 9. kolo se dnes dohrávalo v Senci a Veselí si sem přijelo pro „povinné“ vítězství. Domácí hráčky od začátku působily odevzdaným dojmem, což se odrazilo nejen na jejich výkonu, ale i v konečném výsledku. Neproměňovaly šance a ani jejich obrana nebyla proti energické hře Veselí dostatečnou oporou. Veselanky si tak během první půle vypracovaly až dvanáctibrankové vedení. Do poločasu hráčky Sence korigovaly, druhá půle už ale zase patřila Moravankám, v jejichž dresu se do střeleckého zápisu zapisovaly především Chmelařová s Drotárovou. Veselí zvítězilo v Senci rozdílem dvanácti branek a v tabulce se tak dotahuje na Porubu se Šalou.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 6/2, Neštická 3, Štetáková 3

Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 8/6, Drotárová 8, Chmelářová 6

Sedmimetrové hody: 9/5 - 6/6, vyloučení: 2 – 5 (ČK Vinklárková), rozhodčí: Novák, Zubo, diváků: 100

Beňušková patřila s pěti brankami k nejlepším střelkyním zápasu.