4.2.2012 otevřeno: 1246 x

Vysoké vítězství Olomouce v Senci, napínavý boj v Jindřichově Hradci

V 18. kole WHIL se dnes odehrávala tři utkání. V tom prvním porazila Šala po výpadku Partizánského ve druhé půli svého soupeře o pět branek, v dalším vybojovaly vysoké vítězství Olomoučanky. Veselí se muselo o body z Hradce pořádně poprat.

WHIL – 18. kolo

Partizánské – Šala 19:24 (13:11)

Dva naprosto rozdílné poločasy se odehrávaly v Partizánském. Na začátku utkání se domácí házenkářky ujaly vedení nejprve dvoubrankového, ve 21. minutě už ale vedly o šest branek 11:5. Toto manko ještě Šalanky tažené Porubskou před poločasem snížily. Vyrovnáno bylo po devíti minutách druhé půle a tehdy si hráčky Šaly začaly postupně budovat své vedení. Osm minut před koncem už svým soupeřkám dominovaly osmibrankovým rozdílem. Házenkářky z Partizánského jakoby vypadly z tempa, střelecky se jim nedařilo, body do střelecké kolonky si zapisovala snad jen Michnová. Poté, co ve druhé třicetiminutovce nastřílely jen šest branek, darovaly domácí Šalankám dva body za vítězství o pět branek.

Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 7/4, Košíková 4, Kartészová 4
Nejlepší střelkyně Šaly: Porubská 7, Vidiečanová 5, Pileková 5
Sedmimetrové hody: 7/4 – 3/3, vyloučení: 1 – 5, rozhodčí: Mandák, Rudinský

Senec - Olomouc 20:31 (10:13)

Hanačky z Olomouce dnes zavítaly na palubovku tabulkově třetího nejslabšího celku Interligy a podle očekávání se jim podařilo zvítězit vysokým jedenáctibrankovým rozdílem. I když průběh prvního poločasu rozhodně nenapovídal takovému snadnému zisku bodů. Hra byla vyrovnaná, o čemž svědčí i pouze tříbrankový náskok Olomouce po první třicetiminutovce. V druhé půli ale domácí patnáct minut nedokázaly vstřelit branku. Hrály odevzdaně a dávaly tak Dostálové, Fabíkové a Růžičkové dostatek prostoru pro zvyšování náskoku Hanaček. V posledních minutách sice posbíraly hráčky Sence zbytky sil, ztrátu už ale stáhnout výrazněji nedokázaly.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 8/3, Koníková 5/1, Neštická 3
Nejlepší střelkyně Olomouce: Dostálová 6, Fabiková 5, Růžičková 5/1
Sedmimetrové hody: 5/4 - 1/1, vyloučení: 2 - 3, rozhodčí: Cibere, Richvalský, diváků: 90

Jindřichův Hradec - Veselí n. M. 24:26 (12:13)

Domácí Jihočešky docela potrápily favorita z Veselí. Po osmi minutách hry vedly 5:2. Veselí se však podařil obrat v podání čtyř rychlých branek z ruky Chmelařové a Kočí a ve 13. minutě poprvé převzaly Veselanky vedení 7:6. Po zbytek poločasu se ale skóre stále tahalo o branku či dvě a ani do šaten neodcházely házenkářky z Veselí s uklidňujícím náskokem. Podobný průběh mělo prvních patnáct minut druhého poločasu. Panenky rozhodly utkání mezi 45. a 52. minutou, kdy si vytvořily pětibrankový náskok 24:19. Toto manko se Hradečankám podařilo zkorigovat až v posledních minutách na konečných 24:26.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Krupicová 9/7, Bubeníková 6, Kohoutová 3, Matoušková 3
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 6/3, Rajnohová 4, Drotárová 4, Chmelařová 4, Súkenníková 4
Sedmimetrové hody: 11/7 - 5/4, vyloučení: 4 - 4, rozhodovali: Bubeníček, Kosmák, diváků: 200