5.2.2012 otevřeno: 1847 x

Galapředstavení Kláry Černé v utkání proti Porubě přineslo Slavii cenný bod

Šťastnou remízou skončil dnešní duel mezi Slavií a Porubou. Ve druhé půli utkání se vyznamenala Klára Černá, která nasypala za poločas do porubské branky dvanáct střel a pomohla tak připsat na konto Pražanek cenný bod. Zlíňanky pak vybojovaly skvělé vítězství nad Michalovcemi. Netradičně o půl osmé bylo kolo dohráno v Nitře.

WHIL – 18. kolo

Zlín– Michalovce 33:26 (13:15)

Po dvou porážkách se Zlín dočkal dalšího vítězství. O sedm branek porazil Východňárky z Michalovců. První poločas byl přitom velmi vyrovnaný a po většinu doby vedly ve Zlíně právě Slovenky - ve 21. minutě dokonce čtyřbrankovým rozdílem 13:9. Michalovečanky diktovaly tempo a i do šaten odcházely s náskokem. Zlom v utkání, který rozhodl o vítězi dnešního velmi kvalitního souboje, nastal ve 45. minutě za stavu 20:21. Deset branek do slovenské sítě z dílny Růčkové, Švirákové či Poznarové znamenalo naprostý obrat ve skóre. Zlínský celek byl od tohoto okamžiku jednoznačně lepším družstvem na hřišti, střelecky se v dresu hostujícího družstva dařilo prakticky jen Tobiášové a Zlíňanky tak dovedly utkání zaslouženě do vítězného konce.

Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 10/2, Růčková 7, Budayová 7
Nejlepší střelkyně Michalovců: Tobiášová 8, Wolingerová 4, Polláková 3, Hollá 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, vyloučení: 2 – 4, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 321

Slavia – Poruba 28:28 (13:12)

Tak vyrovnané, jako je závěrečné skóre souboje mezi Slavií a Porubou, byl i celý průběh tohoto utkání. V prvním poločase se ještě silnému celku Poruby podařilo několikrát odskočit soupeřkám přibližně na čtyřbrankový rozdíl (2:6, 6:10), přesto odcházely do druhého poločasu s jednou brankou náskoku Slávistky. V jejich dresu se v prvním poločase se dařilo hlavně Kutlvašrové, po přestávce se ale roztočil brankostroj Černé a začalo galapředstavení této reprezentantky. Klára Černá vstřelila z patnácti branek Slavie ve druhé půli neuvěřitelných dvanáct gólů. Přesto všechno ale měly i ve druhé půli utkání pod kontrolou Ostravanky. Až do 50. minuty se jim stále dařilo udržovat si plus mínus tříbrankový náskok, o vítězství přišly v poslední vteřině právě zásluhou hrdinky utkání Černé.

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 13, Kutlvašrová 6/1, Jonášová 4
Nejlepší střelkyně Poruby: Hrbková 8, Chrenková 6, Dubajová 6
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 100

Nitra-Sereď - Most 22:36 (8:15)

Souboj mezi Nitrou a Mostem měl jednoznačný průběh. Vyrovnaný byl jen úvod utkání, i během první patnáctiminutovky si ale udržoval náskok Most. Trojí vyloučení v domácím celku ale nabídlo Mostečankám možnost vybudovat si výraznější náskok a Andělé toho využili. Do šaten si odnášely Severočešky náskok sedmi branek. Ještě v úvodu druhého poločasu hrály domácí s odhodláním hru vyrovnat nebo alespoň zdramatizovat. Především Šimánková ostřelovala branku hostů ze všech sil. Další vyloučení a technické chyby ale připravily domácí o možnost vybojovat solidní výsledek. Most si tak před utkáními Challenge cupu, která je čekají příští víkend, upevnil sebevědomí jednoznačným vítězstvím.

Nejlepší střelkyně Nitry: Šimáková 9, Tulipánová 4, Königová 2, Ivanová 2, Sláviková 2
Nejlepší střelkyně Mostu: Martinková 8, Beňušková 5, Ryšánková 5
Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2, vyloučení: 7 (ČK Lenčéšová, nesportovní chování) - 3, rozhodčí: Cipov, Pastierik, diváků: 150

Šimánková zatížila konto Mostu devíti brankami, na solidní výsledek Nitry to ale nestačilo.