9.2.2012 otevřeno: 978 x

Písečanky v Turecku napoprvé podlehly

Písečanky mají na asijském kontinentě za sebou první challengecupové utkání. Svým tureckým soupeřkám podlehly šestibrankovým rozdílem. Doplněn PRŮBĚH UTKÁNÍ a STATISTIKY.

Challenge cup - osmifinále

Muratpasa Belediyesi SK – Sokol Písek 37:31 (21:16)

Soupeři se dohodli na tom, že obě utkání budou sehrána v Turecku. Písecké hráčky se tak musely připravit na silnou diváckou kulisu a jejich černá představa se stala realitou – dnes se hrálo pro 1100 nadšených tureckých fanoušků. Na úvod se Jihočešky dočkaly přivítání v podobě tureckých chorálů a zpívaných pozdravů.
Prvních patnáct minut zápasu bylo vyrovnaných, a i když domácí celek měl stále trochu navrch. V druhé patnáctiminutovce první půle však domácí ukázali, že patří k nejlepším tureckým celkům a že jejich loňská účast ve finále nebyla náhodná. Předvedla se například obávaná Serpil Iskenderogl, jeden z turecké reprezentace. Sekundovala jí ázerbájžánská reprezentantka Marina Tankaskaya a vysoká Ukrajinka Olga Laiuk. Jejich střely ze spojek měly takřka stoprocentní úspěšnost, písecké házenkářky se na každý gól hodně nadřely. Do střeleckého zápisu Písku nejvýrazněji promluvily tradiční opory Luzumová a Borovská. Do poločasu si tak Antalya vypracovala až pětibrankový náskok 21:16. V druhé půli sice hráčky Písku zpřesnily mušku, ale přesto se nedařilo přiblížit k soupeři na dostřel nižšího rozdílu skóre. V 45. minutě si dokonce domácí hráčky vypracovaly výraznější vedení, svěřenkyně Jana Slavíka ale velkou bojovností zvrátily nepříznivý průběh utkání a opět se dostaly na rozdíl pěti branek. V poslední minutě měly české házenkářky ještě možnost korigovat na konečný čtyřbrankový rozdíl, ztráta míče ale nakonec znamenala pro soupeřky vítězství 37:31.

Střelkyně Písku: Luzumová 7/2, Borovská 6, Vyhnalová 6/1, Stellnerová 3, Dvořáková 2, Krouská 2, Janoušková 2, Vrabcová 2, Keslerová 1, Rusfelová 1
Střelkyně Antalye: Isnderoglu 9/2, Tankaskaya 8, Sen 7, Laiuk 5, Cabrune 2, Akgun 2, Topaloglu 1, Sulyma 1, Nahcivanli 1, Kayacan 1
Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/2, vyloučení: 0 – 5, diváků: 1100