11.2.2012 otevřeno: 873 x

Písek odjíždí z Turecka se dvěma porážkami

Ani napodruhé nebyly hráčky Písku v Antalyi úspěšné. Dnes podlehly o osm branek a v Challenge cupu končí. Doplněn PRŮBĚH utkání a STATISTIKY.

Challenge cup - osmifinále

Muratpasa Belediyesi SK – Sokol Písek 37:29 (21:15)

Do zápasu vstoupily písecké hráčky odvážněji než včera a ujaly se vedení 0:2. Domácí házenkářky se však nedaly zaskočit, ztrátu rychle smazaly a začaly si budovat vlastní náskok. Svěřenkyně Jana Slavíka však dnes Antalyi pozlobily mnohem déle, v 15. minutě se jim podařilo vyrovnat na 11:11 a několikrát měly šanci se ujmout i vedení. Zlomový moment přišel paradoxně v době přesilové hry pro Písečanky, během které soupeřky vstřelily dva rychlé góly a pak už postupně začaly Písku utíkat. Turecký tým především mohl spoléhat na obrovskou vyrovnanost týmu. Dnes dal domácí trenér větší prostor turecké reprezentantce Digdem Hösgerové. Za důvěru se trenérovi odvděčila osmi brankami v písecké síti. Také šikovná rumunka Emilía Carbuneová z levého křídla šesti brankami prokázala, že je platnou posilou celku od Středozemního moře. Na písecké straně se nejvíce prosadila tradiční opora Iveta Luzumová, která však svými 9 brankami zůstala osamocena. Do poločasu si Antalya vypracovala šestibrankový náskok 21:15. Písku se podařilo i do druhé půle vstoupit aktivně a naposledy v utkání se přiblížil favorizavanému domácímu celku na čtyřbrankový rozdíl. Turkyně však žádné drama nepřipustily a brzy se jim podařilo opět si vypracovat výraznější náskok. Když v 45. minutě bylo jasné, že se píseckým zázrak nepodaří, začal trenér Jan Slavík zkoušet nové herní systémy a na hřišti prostřídal všechny hráčky. Turkyně tak svůj náskok navýšily na konečné osmibrankové vítězství 37:29 a zaslouženě postoupily do čtvrtfinále Evropského poháru.

Branky Písku: Luzumová 9/3, Stellnerová 5, Vrabcová 3/2, Borovská 3, Vyhnalová 3, Dvořáková 2, Janoušková 2, Krouská 1, Keslerová 1
Branky Antalye: Hösgor 8, Carbune 6, Iskenderoglu 5, Tankanskaya 5, Topaloglu 4, Akgün 3, Laiuk 2, Nahcivanli 2, Sen 1, Ocal 1
Vyloučení: 4:2 Sedmičky: 2/2-8/5 Diváci: 800 Rozhodčí: Erdoan Vitaku, Arsim Vitaku (Kosovo) Delegát: Arsen Mkhitaryan (Arménie)