11.2.2012 otevřeno: 1288 x

Most jde do druhého utkání s šestibrankovým náskokem

Bělorusky dnes v Mostě dostaly nadělenou porážku 32:26. Po celé utkání držely vedení na své straně Mostečanky a do zítřejšího střetnutí si odnášejí šestibrankovou výhodu.

Challenge cup – osmifinále, první utkání

Viktoria Berestrie – Most 26:32 (10:15)

V Mostě dnes sledovali diváci kvalitní mezinárodní házenou a k radosti plné černé haly byli úspěšnější domácí Andělé (v tomto zápase hosté). Házenkářky z Berestrie často chybovaly ať už v rozehrávce či v obranných zákrocích. V prvních patnácti minutách si Mostečanky vytvořily přibližně tříbrankové vedení (17. minuta 5:8), ve 21. minutě ale Bělorusky vyrovnaly. Mostecké házenkářky však rychle vrátily vedení na svou stranu a po zbytek první třicetiminutovky si kontrolovaly asi pětibrankový náskok. I ve druhé půli si udržovali náskok Černí andělé, jeho výše však záležela na počtu neproměněných příležitostí. Mostečanky nenechávaly nikoho na pochybách, že jsou dnes večer tím lepším družstvem na hřišti. Ve 40. minutě vedly 20:15, v 50. minutě 26:20. Po zbytek utkání držely České házenkářky otěže utkání pevně v rukou a po přesvědčivém výkonu zvítězily šestibrankovým rozdílem 32:26.

Trenér Tomáš Kuťka: Na družstvu byla patrná nervozita z mezinárodní premiéry a důležitosti utkání. Projevovalo se to hlavně v tom, že rozehrávka soupeře nám brala koncentraci a dostali jsme dost laciných branek a neproměňovali jsme vyložené šance. Takže soupeř vždy, když jsme mu odskočili, se vrátil na přijatelný rozdíl. Bylo ale jasně vidět, které družstvo je lepší. Karin Schererová už v této sezóně nebude hrát, nejde ji nahradit ze dne na den. Holky, které ji zastupovaly, sice občas něco „zazdily“, ale popraly se s tím dobře. Nedělám z toho však žádné závěry, mě je jedno, kdo se prosadí, mě jde o týmový úspěch. Doufám, že zítra budou hrát holky ve větší pohodě a méně křečovitě. Nevěřím, že by nás zaskočily natolik, abychom prohráli o sedm.

Nejlepší střelkyně Berestrie: Mikhnovets 8, Motzhayeva 4, Halkina 4
Nejlepší střelkyně Most: Ryšánková 10, Beňušková 6, Martinková 5
Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2, vyloučení: 3 - 4, rozhodčí: Sirbu, Suponicov, diváků: 1050

Uvítání soupeřek v černém "andělském pekle".