11.2.2012 otevřeno: 1501 x

Ve šlágru kola zvítězily v dramatické koncovce Michalovce

Dva napínavé a vyrovnané duely – v Michalovcích a v Olomouci - a tři utkání, která skončila výrazným brankovým rozdílem. To je bilance 19. kola WHIL. V nejsledovanějším utkání kola zvítězily v dramatickém závěru nad Porubou Východňárky. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 19. kolo

Veselí n. M. - Nitra-Sereď 37:28 (17:12)

Ve Veselí dnes bojovali dva soupeři z absolutně opačných pólů tabulky, průběh utkání ale tolik nepřipomínal očekávanou hru kočky s myší. Vedení se překvapivě ujal hostující celek. Nejprve v 7. minutě vedly hráčky Nitry 6:2, ve 20. minutě sice mírněji ale přece jen 10:8. V tom ale jakoby se Veselanky probudily a zasypaly slovenskou síť střelami. Osm z nich našlo svůj cíl a rázem to bylo 16:10. Ve druhé půli už Panenky dění na palubovce kontrolovaly. Další šňůra pěti branek znamenala už desetibrankové vedení domácích a toto pak Veselanky udržely po zbytek zápasu. Největší měrou se na tom podílela Súkenníková s Viniatynskou, na druhé straně shodně po sedmi brankách proměnily Lenčéšová, Tulipánová a Sýkorová, přesto Nitra ve Veselí podlehla o devět.

Nejlepší střelkyně Veselí: Súkenníková 11/3, Viniatynská 8, Rajnohová 6
Nejlepší střelkyně Nitry-Sereď: Lenčéšová 7/2, Tulipánová 7, Sýkorová 7/2
Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/5, vyloučení: 2-4, rozhodčí: Pavlíček, Tokoš, diváků: 300

Olomouc – Partizánske 20:20 (11:10)

Napínavý duel s remízovým koncem se odehrál na Hané. Od začátku byla hra jako na houpačce, v prvních patnácti minutách se celky prostřídaly ve vedení (5:2, 5:6) a do poločasu si odnášely minimální náskok domácí Hanačky. Vyrovnaný průběh hry pokračoval i ve druhé půli. Michnová s Blažekovou, střelecké opory hostujícího celku, několikrát poslaly svůj tým do vedení, to však nenarostlo do potřebných rozměrů. Výkon obou družstev byl protkán množstvím chyb a tak remíza, se kterou se oba celky rozešly, byla nakonec asi spravedlivým rozřešením utkání.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/2, Kelarová 3, Fabíková 3, Gebre
Selasieová 3
Nejlepší střelkyně Partizánského: Michnová 6, Košíková 6/3, Šáteková 3
Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3, vyloučení: 2 - 0, rozhodčí: Halada, Pavlát, diváků: 280

Michalovce – Poruba 35:34 (18:11)

Přímý souboj o vedoucí pozici interligy se odehrál na východě Slovenska a podle očekávání to bylo největší drama kola. Iuventa začala utkání rychlým nástupem ve snaze dostat hostující hráčky pod tlak a ve 12. minutě vedla 5:2. Po celou první třicetiminutovku utkání dominovala a v závěru poločasu si vytvořila dokonce sedmibrankový náskok. Poruba však situaci v šatně o přestávce dobře vyhodnotila. Vysunula obranu a koncentrovaným postupem začala ukrajovat z náskoku Michalovců. V poslední minutě dokonce vyrovnala na 34:34. Michalovce rozhodly o svém vítězství v posledních vteřinách a za snahu hostujícího celku získat alespoň bod zaplatila červenou kartou za hrubý faul Rechtorisová.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Tregubovová 9/4, Poláková 7, Geričová 6
Nejlepší střelkyně Poruby: A. Tóthová 10/2, Chrenková 8/2, Vítková 3
Sedmimetrové hody: 6/5 - 8/5, vyloučení: 3 – 2 (přímá ČK Rechtorisová), rozhodčí: Klimko, Klus, diváků: 1000

FOTOGALERGIE zde

Trehubová dnes proměnila čtyři sedmimetrové hody.

Foto Stefan Madaras

Červená pro Rechtorisovou.

Šaľa – Zlín 28:23 (16:11)

Aktuálně vedoucí celek WHIL dnes na své palubovce hostil soupeře ze středu tabulky. Domácí od začátku tahaly za delší konec. V 15. minutě vedly 7:5, o osm minut později 12:7 a i do šaten si odnášely pětibrankové vedení. Dařilo se Vidiečanové s Szarkovou, odpovídala Šviráková s Poznarovou. Další střelecké opory Zlína se však dnes bohužel odmlčely a i ve druhé půli Zlín musel mocně dotahovat. Po deseti minutách druhé půle prohrávaly Zlíňanky 23:14 a nebylo v jejich silách už průběh utkání zvrátit. Pospíšilová s Poznarovou se tak postaraly alespoň o závěrečnou korekci na pětibrankový rozdíl.

Nejlepší střelkyně Šaly: Trochtová 5, Porubská 5, Szarková 5/1
Nejlepší střelkyně Zlína: Poznarová 7/4, Šviráková 4, Pospíšilová 3
Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/4, vyloučení: 3 – 4 (ČK Šterbová), rozhodčí: Volentics, Záhradník, diváků: 600

Jindřichův Hradec – Slavia 22:31 (10:13)

Přestože tyto dva soupeře dělí v tabulce jen dvě příčky, bodově jsou na tom Slávistky o deset bodů lépe. A že je tato bilance zasloužená, ukázaly i v dnešním duelu. První poločas byl ještě poměrně vyrovnaný, ačkoliv v jeho závěru si už Slávistky začaly pomalu budovat přibližně tříbrankové vedení, které si pak odnášely i do druhé půle. Tradičně nejlépe se střelecky dařilo Černé. K té se ve druhé půli přidala ještě Jonášová, dobře mířila i Kutlvašrová. Ještě kolem 45. minuty ale dělily oba soupeře jedna, dvě branky, závěr ale patřil Pražankám. Pasáž od 45. do 60. minuty vyhrály poměrem 10:4 a domů si tak odvážely další dva cenné body.

Nejlepší střelkyně J. Hradce: Eliášová 6/2, Zbožínková 5, Krupicová 3/2, Kohoutová 3, Matoušová 3
Nejlepší střelkyně Slavie: K. Černá 9, Jonášová 5/2, Knedlíková 4/1
Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3, vyloučení: 4 - 6, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků: 250

Jačková dnes přispěla na konto Slavie čtyřmi brankami.

Veronika Rezlerová, nová tvář v dresu Slavie.