12.2.2012 otevřeno: 1399 x

V Mostě slaví postup do dalšího kola Challenge cupu

Jednoznačnou záležitostí byla odveta Mostečanek proti Běloruskám z Viktoria Berestrie. Severočešky vyprovodily soupeřky z palubovky s jedenáctibrankovou náloží a s bilancí 67:50 postupují do čtvrtfinále Challenge cupu. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

Challenge cup – osmifinále, druhé utkání

Most - Viktoria Berestrie 35:24 (17:10)

Suverénní jízdu za dalším kolem oslavují v Mostě. Do dnešního utkání vstupovali Andělé s šestibrankovým náskokem a už po prvních minutách bylo jasné, že na straně Bělorusek by se musel stát zázrak, aby Mostečanky byly dnes tím, kdo z Challenge cupu vypadne. Vyrovnaná dnes byla na severu Čech jen první desetiminutovka, která skončila za stavu 5:5. Pak už Ryšánková, Crhová a Weisenbilderová začaly pracovat na vytvoření náskoku. Poslední jmenovaná se však přibližně ve 20. minutě zranila a její následná absence tak bude asi tím jediným, co po dnešku bude Mostečanky mrzet. Hnány černým peklem ale hráčky Baníku ve své snaze nepolevovaly. Ve 22. minutě vedly už o sedm branek (15:8) a se stejným vedením odcházely i o přestávce do šaten. Hned v úvodu druhé půle přišly Bělorusky o brankářku Tarasiuk, která viděla přímou červenou kartu za vyběhnutí proti protihráčce a Martinková a spol. měly zase o něco volnější cestu k síti hostujícího celku. Ve 40. minutě byl náskok Severočešek už desetibrankový a v úžasné atmosféře postupovaly suverénní Mostečanky za vysokou výhrou. Posledních pět minut se dohrávalo za ohlušujícího aplausu mosteckých fanoušků a jejich hvězdy si mohly vychutnat skvělé vítězství.

Nejlepší střelkyně Mostu: Crhová 10, Ryšánková 10, Martinková 10
Nejlepší střelkyně Viktorie Berestrie: Puchco 7, Pekun 5, Mozhayeva 5
Sedmimetrové hody: 5/4 – 4/3, vyloučení: 2 – 3 (přímá ČK Tarasiuk), rozhodčí: Sirbu, Suponicov, diváků: 1000

Trenér Tomáš Kuťka: Zatím co včera jsme nevěděli, do čeho jdeme, a na děvčatech byla patrná nervozita, dneska hrály holky uvolněněji, s velkou chutí a celé utkání jsme měli absolutně pod kontrolou. Myslím, že děvčata zabavila diváky. Proti včerejšku jsme udělali několik změn v sestavě, každá z děvčat se chytla a myslím, že lidé byli spokojení. Posledních pět minut byl skandovaný potlesk, hala se bavila. Dále budeme čekat, co nám přinese los. Stala se nám ale nešťastná věc. Hned v první půli se nám zranila naše nejlepší obránkyně Weisenbilderová, juniorská reprezentantka. Má zraněný kotník a nevíme, na jak dlouho to bude. To je stín na dnešním utkání.

Obranářka Weisenbilderová utkání nedohrála. Vyřadilo ji zranění.

Foto Zdeněk Koza

"Andělský" tým.

Fanoušci si utkání užili.

Ke skvělému výsledku přispěla i Vysloužilová.

Martinková i dnes plnila síť Bělorusek. Devětkrát.

Příliš často tahaly běloruské brankářky míč ze své sítě. S Challenge cupem se rozloučily.