18.2.2012 otevřeno: 895 x

Nový trenér dovedl Senec k vítězství nad Mostem, do čela tabulky jde Veselí

Nečekané výsledky a změny v tabulce přineslo už 20. kolo nejvyšší ženské soutěže. Mostečanky podlehly o branku v Senci, Veselí remizovalo v Písku. Z vedoucí příčky tabulky sesadila Šalu Poruba.

WHIL – 20. kolo

Senec - Most 24:23 (10:13)

Mostečanky po skvělé jízdě proti Běloruskám, kterou podnikly o minulém víkendu, vyrazily na Slovensko a nedokázaly zde dostát roli favorita. Bez kanonýrky Schererové a obránkyně Weisenbilderové dominovaly druhé půlce první třicetiminutovky a do šaten si odnášely tříbrankový náskok. Domácí házenkářky ale hrály s velkým nasazením a za celé utkání nepolevily. Pod taktovkou nového trenéra Jána Kordoše hrající Slovenky srovnaly s Mostem krok ve 40. minutě, o pět minut později se dokonce chopily vedení (19:17). Výborný výkon Vargové a nasazení jejích spoluhráček na střeleckých postech bylo dostatečné i proti střelecké efektivitě Vysloužilové. Crhové a Beňuškové. Poslední gól utkání viděla hrstka diváků už ve 28. minutě, kdy na 24:23 zvýšila Kodajová a tento velecenný minimální rozdíl už Senečanky udržely.

Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 5, Koníková 5/3, Martanovičová 3
Nejlepší střelkyně Mostu: Vysloužilová 6, Crhová 6, Beňušková 6/1
Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Klimko, Klus, diváků: 100

Písek – Veselí n. M. 29:29 (13:16)

Po téměř padesátce branek nastřílených v Nitře pokazily Písku radost v prvním poločase Veselanky. Vstoupily do utkání s obrovskou jistotou a jejich největší oporou byla jako častokrát výborná brankářka Černá. Písek se dlouho držel na dostřel dvou branek, sedm minut před přestávkou už ale vedly Panenky o čtyři góly a do poločasu Jihočešky jen mírně korigovaly. O co nejistější byly Písečanky v první půli, o to lepší měly nástup do poločasu druhého – ve 35. minutě bylo vyrovnáno. Potom už hráčky Písku nedovolily soupeřkám vzdálit se víc než na dvě branky rozdílu. Neuvěřitelné drama se pak odehrálo v posledních vteřinách. Ještě v 59. minutě to bylo 27:29, pak ale podržela svoje spoluhráčky pěkným zákrokem Vařečková, zaváhání Veselí využila Luzumová a hrdinkou zápasu se stala Janoušková, která v poslední chvíli zajistila Písku alespoň jednobodový zisk.

Nejlepší střelkyně Písku: Borovská 9, Vyhnalová 6/3, Stellnerová 5
Nejlepší střelkyně Veselí: Tomečková 7/3, Súkeníková 6/1
Sedmimetrové hody: 4/3 - 7/5, vyloučení: 0 - 6, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 320

Zlín – Olomouc 26:19 (11:10)

Tradičně jeden z divácky nejzajímavějších duelů se odehrával ve zlínské Euronics hale. Hanačky téměř po celý poločas dotahovaly náskok domácích. Ten byl po většinu hrací doby minimální, jen asi v 17. minutě narostl do velikosti tří branek. Ve druhé půli zlepšily hráčky Zlína obranu, které kralovala brankářka Dederlová. Olomouc se prosazovala jen těžko, Zlíňanky dostaly soupeřky pod tlak. V posledních deset minutách už byl rozdíl ve skóre sedmibrankový, a tak dostala příležitost zahrát si proti Hanačkám celá zlínská lavička.

Nejlepší střelkyně Zlína: Růčková 5, Poznarová 4/2, Šviráková 4, Budayová 4
Nejlepší střelkyně Olomouce: Fabíková 7/2, Růžičková 4/1, Huráňová 2, Dostálová 2
Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/3, vyloučení: 2 - 2, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 390

Poruba – Šala 27:22 (16:12)

S půlhodinovým zpožděním kvůli pozdnímu příjezdu Šaly začalo utkání v Ostravě. Poruba vstoupila do zápasu ve velkém stylu a v šestnácté minutě vedla již o deset gólů (14:4)! Potom se ale Šala srovnala a postupně náskok Ostravanek snižovala na rozdíl čtyř branek. Výbornými zákroky se dnes prezentovala domácí brankářka Doláková, která několikrát zachránila domácí celek před výraznější korekcí. Ve druhém poločase se ještě Šalanky pokoušely zvrátit nepříznivý průběh. O osudu zápasu ale rozhodly Porubanky v první popřestávkové čtvrthodině, kdy opět vrátily na své konto desetibrankové vedení a napomohly tak sesazení Šaly z čela interligové tabulky.

Nejlepší střelkyně Poruby: Chrenková 9, Vítková 6, Tóthová 5
Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 7, Vidiečanová 4, Porubská 3
Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2, vyloučení: 5 - 5, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 450