19.2.2012 otevřeno: 852 x

Hradec slaví druhé vítězství v sezóně, porazil poslední Nitru

20. kolo WHIL bylo dnes dohráno dvěma česko-slovenskými utkáními. V Nitře vybojovaly cenné body Jindřichohradečanky, Slávistky doma podlehly Michalovcům.

WHIL – 20. kolo

Nitra–Sereď – Jindřichův Hradec 29:34 (15:17)

Maximálně vyrovnaný byl v Nitře první poločas. Ani jedno z družstev si nedokázalo vytvořit výraznější než dvoubrankové vedení. To si do kabin nakonec odnášely Hradečanky, v jejichž dresu dnes zářila s jedenácti brankami na kontě Krupicová. Jihočešky měly mírně navrch i v druhé půli, domácí jim však asi do 40. minuty alespoň šlapaly na paty. Pak ale narostl náskok Hradce už na čtyři branky (20:24) a tento náskok nejen že hostky udržely, ale dokonce ještě několikrát i navýšily na pět gólů. Pětibrankovým rozdílem utkání i skončilo a Hradecké házenkářky tak oslavují druhé vítězství sezóny.

Nejlepší střelkyně Nitry: Tulipánová 8, Šimáková 7, Sýkorová 6
Nejlepší střelkyně Hradce: Krupicová 11, Eliášová 5
Sedmimetrové hody: 3/2 - 7/7, vyloučení: 6 - 7, rozhodčí: Zubo, Novák, diváků: 100

Slavia - Michalovce 26:35 (14:17)

Už v úvodu utkání v Praze se vedení chopily Slovenky. Ty sice v posledních dvou kolech nestačily na své soupeře, s Pražankami si ale dokázaly poradit. V 16. minutě vedly už 9:4, o pět minut později 12:6. Dařilo se hlavně Wollingerové s Pollákovou, Jonášová s Černou se ale na konci první třicetiminutovky postaraly o korekci. V prvních popřestávkových minutách ale zase Východňárky utkání ovládly a s přibližně pětibrankovým náskokem vedly utkání k úspěšnému konci. Dvě minuty před koncem narostl jejich náskok dokonce na devět branek a za stejného rozdílu utkání i skončilo. I díky dnešnímu vítězství tak Michalovce v tabulce přeskočily vedoucí Veselí.

Nejlepší střelkyně Slavie: Kutlvašrová 9/3, Černá 6, Jonášová 4/2
Nejlepší střelkyně Michalovců: Szöllösiová 8, Volingerová 7, Polláková 5
Sedmimetrové hody: 5/5 - 1/0, vyloučení: 4 - 7, rozhodčí: Bubeníček, Kosmák, diváků: 151