25.2.2012 otevřeno: 1518 x

Michalovce v souboji prvního se třetím vybojovaly těsné vítězství

Ve 21. kole čekalo házenkářské fanoušky například jihočeské derby nebo souboj aktuálně nejlepších slovenských celků. nejnapínavější byl právě souboj v Šale a bitva mezi Olomoucí a Porubou. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

WHIL – 21. kolo

Nitra-Sereď – Slavia 23:33 (13:14)

První poločas na palubovce posledního interligového celku byl poměrně vyrovnaný, Slávistky si sem ale přijely pro povinné body. Domácí házenkářky dokonce kolem 15. minuty tahaly za delší konec provazu, jejich dvoubrankové vedení však nepředstavovalo zásadní hrozbu. Střelecky se totiž prosazovaly stále tytéž hráčky - dlouhodobě jsou nebezpečné v dresu Nitry snad jen Sýkorová, Šimáková a Tulipánová s Behinskou a ne jinak tomu bylo i dnes. Ve druhé půli se házenkářkám Slavie podařilo eliminovat právě hrozbu z těchto stran a jejich vedení začalo narůstat. Desetibrankových rozměrů dorostlo především zásluhou Rakové s Jonášovou už v 51. minutě a pak už se utkání jen dohrávalo.

Nejlepší střelkyně Nitry: Behinská 6, Sýkorová 5/3, Šimáková 5
Nejlepší střelkyně Slavie: Jonášová 8/2, Knedlíková 7, Raková 5
Sedmimetrové hod: 3/3 – 3/2, vyloučení: 4 - 3, rozhodčí: Volentics, Záhradník, diváků: 100

Veselí n. M. – Senec 35:25 (19:11)

Utkání ve Veselí připomínalo hru kočky s myší. Od prvních minut muselo být všem jasné, že Veselanky nepřipustí sebemenší zaváhání a že povinné dva body doma udrží. Do utkání vlétly s vervou a brzy vedly 3:0. Senečanky ještě srovnaly na 7:7, pak už se ale brankostroj Veselí roztočil nezadržitelně a poločasové skóre čítalo osmibrankový rozdíl 19:11. Už ve 37. minutě byl náskok Panenek desetibrankový a Slovenky se nedokázaly zvednout k jakémukoliv silnějšímu odporu. Přibližně v polovině druhé třicetiminutovky bylo už vedení domácích házenkářek třináctibrankové. Senečanky ale dokázaly korigovat zpět na desetibrankový rozdíl a tímto rzdílem utkání i skončilo.

Nejlepší střelkyně Veselí: Chmelařová 12, Drotárová 5, Súkenníková 5/2
Nejlepší střelkyně Sence: Kodajová 9, Kupkovičová 4/4, Štetáková 4
Sedmimetrové hod: 5/4 - 6/4, vyloučení: 4 - 1, rozhodčí: Králíček, Letev, diváků: 330

Kupkovičová dnes skórovala jen ze sedmimetrových hodů. Proměnila však čtyři.

Foto Jaroslav Kolísek

Most - Partizánske 36:28 (23:14)

Velmi jednoznačný průběh mělo utkání v Mostě, ve kterém zvítězily domácí suverénky osmibrankovým rozdílem. Mostečanky se rychle ujaly vedení, dobře mířily tradiční opory Beňušková, Crhová a Martinková a na konci první dvacetiminutovky zápasu vedly domácí házenkářky 13:5. Střela stíhala střelu, do šaten si ale devítibrankové vedení odnášely Severočešky. Na úvod druhého poločasu sice ztrátu házenkářky ze Slovenska mírně korigovaly, Mostečanky si však devítibrankové vedení vzaly brzy zpět. Do střeleckého zápisu na straně Partizánského promluvily jen a pouze Kertészová, Michnová a Blažeková a v jejich silách nebylo ztrátu zmenšit a průběh utkání tak zdramatizovat.

Nejlepší střelkyně Mostu: Martínková 10, Crhová 9, Beňušková 8
Nejlepší střelkyně Partizánkého: Kertészová 10, Michnová 8, Blažeková 6
Sedmimetrové hod: 2/2 - 2/2, vyloučení: 5:4, rozhodčí: Kohout, Vaník, diváků: 860

Olomouc - Poruba 20:23 (12:9)

Domácí házenkářky dlouho působily lepším dojmem. Ve 20. minutě vedly 9:7, o sedm minut později 12:8 a první poločas vyhrály o tři branky. Družstvo střelecky táhla Růžičková, ta se však ve druhé půli gólově odmlčela. Už ve 41. minutě bylo tak na ukazateli skóre všechno jinak, Porubanky stav otočily (14:15) a začaly pracovat na vybudování vlastního náskoku. Osmi brankami přispěla Tóthová, čtyři přidala Dubajová. Náskok hostek byl však stále maximálně dvoubrankový. Přesto nedokázaly Hanačky vrátit vedení zpět na svou stranu a body si tak dnes odváží družstvo z Ostravy.

Nejlepší střelkyně Olomouce: Růžičková 5/2, Gebre Selassieová 4, Kellerová 3, Dostálová 3, Kubáčková 3
Nejlepší střelkyně Poruby: Tóthová 8/2, Dubajová 4, Chrenková 3/2
Sedmimetrové hod: 2/2 - 5/4, vyloučení: 4 - 2, rozhodčí: Tokoš, Pavlíček, diváků: 450

Šaľa - Michalovce 25:26 (14:13)

Ještě větší drama než na Hané se odehrávalo na Slovensku mezi nejlepšími slovenskými celky interligy. Mírnou převahu měly po celou dobu hostující Michalovce. Předváděly méně chyb v obranné fázi, ani tak si ale nedokázaly za celých šedesát minut vytvořit zásadní náskok. Naopak stav utkání se stále tahal v jednobrankovém rozdílu. Skvělý tucet branek proměnila v šalanském dresu hrající Szarková, ani to však nestačilo na vítězství jejího družstva. V posledních dvou minutách za stavu 24:25 sáhl po oddechovém čase trenér Packa. Co vymyslel, Tregubová zrealizovala a rozhodla tak utkání. Závěrečný gól Porubské vedl jen ke korekci.

Nejlepší střelkyně Šaly: Szarková 12/6, Porubská 4, Bérešová 4 -
Nejlepší střelkyně Michalovců: Wollingerová 7, Tregubová 7/1, Szöllösiová 6
Sedmimetrové hod: 7/6 - 1/1, vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Haščík, Oťapka, diváků: 1000

Jindřichův Hradec - Písek 29:36 (16:21)

Už ve 12. minutě se Písečanky ujaly vedení 8:4 a asi pětibrankový náskok si pak udržovaly až do 21. minuty. Tři minuty před přestávkou se Hradečanky dotáhly na rozdíl jediného gólu 16:17, poločas ale uzavřely čtyřbrankovou šňůrou písecké ostrostřelkyně Luzumová s Janouškovou a do kabin si odnášely hostující házenkářky pětibrankový náskok. Po změně stran si i nadále udržovaly náskok Písečanky, které si poté, co jejich náskok ve druhé třicetiminutovce narostl až na sedm branek, odnesly celé dva body z jihočeského derby.

Nejlepší střelkyně Hradce: Eliášová 7/3, Bubeníková 7, Zbožínková 4, Markesová 4
Nejlepší střelkyně Písku: Luzumová 11/1, Borovská 7, Stellnerová 6
Sedmimetrové hod: 5/3 - 3/2, vyloučení: 5 - 2, rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser, diváků: 290